کد خبر: 173677
A

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره یاس و گرسنگی فزاینده در غزه

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، یاس و گرسنگی فزاینده باعث شده‌است که برخی از ساکنان غزه به یک کامیون حامل کمک غذایی حمله‌ور شوند.

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره یاس و گرسنگی فزاینده در غزه

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛تدروس آدهانوم، مدیر سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که این نهاد و شرکایش کمک‌هایی از جمله سوخت به بیمارستان ویران شده الشفا در شهر غزه تحویل داده بودند.

براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه افزود، کسانی که در هیئت ۲۳ دسامبر حضور داشتند شاهد یاس و ناامیدی فزاینده‌ای به دلیل گرسنگی شدید بودند.

مدیر سازمان جهانی بهداشت تصریح کرد، شرکا خواستار افزایش فوری غذا و آب برای تضمین سلامتی ساکنان نوار غزه و ثبات آنها هستند.

وی هشدار داد، تداوم اقدامات خصمانه و تعداد زیاد زخمی‌شدگان منجر به توقف فعالیت بیمارستان الشفا شده‌است.

این مقام سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که تحویل ۱۹۲۰۰ لیتر سوخت در روز شنبه به از سرگیری خدمات حیاتی بیمارستان کمک کند؛ بیمارستانی که در حال حاضر تنها می‌تواند «ساده‌ترین کمک‌های اولیه» را ارائه دهد.

مدیر سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که وضعیت وخیم در بیمارستان الشفا کابوسی است که مردم غزه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و کمبود شدید دارو، غذا، انرژی و آب سلامتی مردم را در معرض خطر قرار می‌دهد.

براساس اعلام مدیریت بیمارستان الشفا، این مرکز پزشکی که آسیب شدیدی دیده و بخش‌های حیاتی آن تخریب شده‌است؛ پناهگاه حدود ۵۰ هزار آواره است.

در همین راستا، هماهنگ‌کننده تیم فوریت‌های پزشکی سازمان جهانی بهداشت بخش‌های جراحی را شلوغ توصیف کرد.

وی ضمن هشدار نسبت به خطر گرسنگی، گفت: «با هرکسی که صحبت می‌کنیم گرسنه است.»

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، ساکنان نوار غزه به سمت کمک‌های غذایی یکی از کامیون‌ها در مسیر بیمارستان حمله‌ور شدند و این گوشه‌ای از سختی اوضاع را نشان می‌دهد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، بیمارستان‌ها باید محل مراقبت و بهبودی باشند، نه مکان‌هایی که در معرض خطر و رنج مداوم قرار دارند.

این سازمان ضمن تاکید بر لزوم تداوم کمک‌رسانی‌ها خواستار برقراری آتش‌بس در غزه شد.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر بفردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» انجام داد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر (دهم آذر) بار دیگر از سر گرفته شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر