کد خبر: 175432
A

نخست وزیر انگلیس: حمله به یمن «دفاع از خود» است

ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس بامداد جمعه در دفاع از حملات نظامی به یمن مدعی شد که این اقدام «متناسب، لازم و محدود» و «دفاع از خود» بود.

نخست وزیر انگلیس: حمله به یمن «دفاع از خود» است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس بامداد جمعه در دفاع از حملات نظامی به یمن مدعی شد که این اقدام «متناسب، لازم و محدود» و «دفاع از خود» بود.

سوناک در بیانیه‌ای که در تارنمای دولت این کشور قرار گرفت، گفت: نیروی هوایی سلطنتی حملاتی هدفمند علیه تاسیسات نظامی مورد استفاده حوثی‌های یمن انجام داد.

وی مدعی شد: حوثی‌ها در ماه‌های اخیر مجموعه حملات خطرناک و بی‌ثبات‌کننده‌ای علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده، کشتی‌های بین‌المللی انگلیس و دیگران را تهدید کرده و باعث اختلال گسترده در یک مسیر حیاتی تجاری و افزایش قیمت کالاها شدند. اقدامات بی‌محابای آنها جان انسان‌ها را در دریا به خطر انداخته و بحران انسانی در یمن را به وخیم‌تر می‌کند.

نخست وزیر انگلیس افزود: بنابراین، ما در کنار آمریکا و با حمایت غیرعملیاتی هلند، کانادا و بحرین یک اقدام متناسب، لازم و محدود در دفاع از خود و علیه اهداف مرتبط با آن حملات انجام دادیم تا قابلیت‌های نظامی حوثی‌ها را کاهش داده و از کشتیرانی جهانی حفاظت کنیم.

سوناک گفت: نیروی دریایی سلطنتی انگلیس به عنوان بخشی از «عملیات نگهبان رفاه» چندملیتی به گشتزنی در دریای سرخ ادامه می‌دهد تا از تهاجم بیشتر حوثی‌ها جلوگیری کند. ما از آنها می‌خواهیم که حملات خود را متوقف کرده و گام‌هایی برای کاهش تنش‌ها بردارند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر