کد خبر: 175488
A

وزیر دفاع یمن: غافلگیری‌های بیشتری برای دشمن داریم

وزیر دفاع یمن گفت هر چه جنگ در نوار غزه طولانی‌تر شود، غافلگیری‌های ارتش یمن نیز برای دشمنان بیشتر خواهد شد.

وزیر دفاع یمن: غافلگیری‌های بیشتری برای دشمن داریم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع یمن، شامگاه امروز (جمعه)، به آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هشدار داد.

وزیر دفاع یمن که برای بازدید از تشکیلات نظامی این کشور به منطقه پنجم نظامی یمن رفته بود، گفت یمن آماده ایستادگی در برابر دشمن و پاسخگویی است و این یمن است که در دریای سرخ و دریای مکران دست برتر را دارد.

این سخنان وزیر دفاع یمن بعد از حمله بامدادی امروز آمریکا و انگلیس به خاک یمن مطرح شده است. بامداد امروز آمریکا و انگلیس در پاسخ به عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ علیه کشتی‌های اسرائیلی و نیروهای آمریکایی، بیش از ۱۲ نقطه در یمن را با هواپیما، کشتی و زیردریایی مورد هدف قرار دادند.

 بلافاصله بعد از این حمله، نیروهای انصارالله یمن خبر دادند که در حال شلیک موشک‌های بالستیک به سمت مواضع دشمن در دریای سرخ و باب‌المندب هستند.

محمد ناصر العاطفی در ادامه اضافه کرد: «هر چه جنگ علیه مردم غزه طولانی‌تر شود، غافلگیری‌های ما نیز بیشتر خواهد شد. این غافلگیری‌ها در زمانی آشکار خواهند شد که سید [بدر الدین الحوثی] رهبر [انصارالله] مشخص می‌کند».

العاطفی ادامه داد: «به آن‌هایی که در دریاها جزایرمان و تمام جغرافیای یمن هستند، می‌گوییم که مرحله قیمومیت، هژمونی و تبعیت به گور سپرده شده است. آن زمان رخت بربسته و دیگر باز نمی‌گردد. اینک یمنی جدید با حاکمیت و اراده کامل به میان آمده که از تصمیم‌گیری ملی برخوردار است».

وزیر دفاع یمن در عین حال به آمریکا و انگلیس هشدار داد: «از منطقه خارج شوید و بهانه‌ها و توجیه‌های واهی را دستاوزیر قرار ندهید. انگشتان ما روی ماشه است. روحیه ما سخت‌تر از فولاد است».

محمد ناصر العاطفی در پایان همچنین گفت: «بارها و بارها هشدار دادیم که دریای سرخ برای رژیم دشمن صهیونیستی دیگر ممنوعه شده است. ما تنها کشتی‌هایی دشمن اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به [فلسطین اشغالی] می‌روند و آن‌هایی را که به اسرائیل کمک می‌کنند، هدف قرار می‌دهیم»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر