کد خبر: 175727
A

دو نظامی یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا حین عملیات در سواحل سومالی ناپدید شدند

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام، اعلام کرده است دو نظامی یگان ویژه نیروی دریایی این کشور در جریان انجام یک مأموریت شبانه در سواحل سومالی ناپدید شده‌اند.

دو نظامی یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا حین عملیات در سواحل سومالی ناپدید شدند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام، اعلام کرده است دو نظامی یگان ویژه نیروی دریایی این کشور در جریان انجام یک مأموریت شبانه در سواحل سومالی ناپدید شده‌اند.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ یورونیوز نوشت: به گفته این ستاد، دو نظامی یاد شده در یک «ماموریت بازدارنده» بودند و از بدنه یک کشتی بالا می‌رفتند که یکی از آنها در اثر اصابت موج به دریا سقوط کرد و طبق پروتکل‌ها دیگری نیز برای کمک به او به داخل آب پرید.

این سربازان هنوز مفقود هستند. دو تن از مقامات آمریکایی گفته‌اند که یک ماموریت جستجو و نجات در خلیج عدن، جایی که آنها در حال عملیات بودند، در حال انجام است.

نیروی دریایی ایالات متحده به طور منظم مأموریت‌هایی بازدارنده را انجام داده و در جریان این ماموریت‌ها کشتی‌های پر از سلاحی را که عازم یمن تحت کنترل حوثی‌ها بوده‌اند، رهگیری کرده است

با این حال یک مقام ارتش آمریکا به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت این مأموریت به عملیات «نگهبان رفاه»، مأموریت ایالات متحده همراه با شرکای بین‌المللی برای حفاظت از کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، یا حملات تلافی‌جویانه‌ای که ایالات متحده و بریتانیا در سه روز گذشته در یمن انجام داده‌اند مرتبط نبوده است.

یک مقام دیگر آمریکایی گفت که این موضوع همچنین به توقیف نفتکش سنت نیکلاس توسط ایران ارتباطی نداشته است.

ایالات متحده در هفته‌های اخیر علاوه بر دفاع از کشتی‌ها در برابر پهپادها و موشک‌های شلیک شده از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن، به کمک کشتی‌های تجاری که هدف دزدی دریایی بوده‌اند نیز آمده است.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده گفته است تا زمانی که ماموریت یافتن پرسنل تکمیل نشود، اطلاعات بیشتری در مورد حادثه پنجشنبه شب منتشر نخواهد کرد

گفته می‌شود این نیروهای جستجو در منطقه عملیاتی ناوگان پنجم ایالات متحده مشغول انجام ماموریت هستند. این منطقه ۳.۲ میلیون کیلومتر مربع آب را در بر می‌گیرد و شامل خلیج فارس، دریای سرخ و اقیانوس هند می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر