کد خبر: 176356
A

سندرز: آمریکا نباید شریک جرم نتانیاهو شود

«برنی سندر» سناتور آمریکایی با بیان اینکه بسیاری از حملات و بمباران‌ها در غزه با سلاح و موشک‌های آمریکا انجام می‌گیرد، گفت آمریکا در کابوسی که ملت فلسطین در آن قرار دارد، دست دارد.

سندرز: آمریکا نباید شریک جرم نتانیاهو شود

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛برنی سندر، سناتور دموکرات آمریکایی روز شنبه در سخنانی بر لزوم اجتناب دولت بایدن از شراکت در جنایات کابینه نتانیاهو علیه فلسطینیان ساکن غزه تأکید کرد و گفت واشنگتن نباید شریک جرم نتانیاهو باشد.

وی افزود: بسیاری از حملات و بمباران‌ها در غزه با سلاح و موشک‌های آمریکا انجام می‌گیرد و همانطور که وال استریت ژورنال اعلام کرده، آمریکا حداقل ۱۵۰۰۰ بمب و ۵۷۰۰۰ گلوله تانک از جمله ۵۴۰۰ بمب بزرگ حدودا یک تنی در اختیار اسرائیل قرار داده که هر یک از آن‌ها می‌تواند محله‌هایی را به کلی نابود کند.

سندرز تصریح کرد ۲۴ هزار فلسطینی در غزه کشته شدند که ۷۰ درصد آن‌ها زن و کودک هستند و ۷۰ درصد خانه‌ها ویران شده است و نزدیک به دو میلیون نفر که نه آب دارند، نه غذا، نه دارو و نه سوخت، برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.

وی افزود: «کنگره باید اقدامی انجام دهد، باید مطمئن شویم که کمک‌های آمریکا طبق حقوق بشر بین‌المللی و قوانین ویژه‌ای صرف می‌شود و اگر نتانیاهو به مسیر سیطره نظامی ادامه دهد، نتانیاهو باید این اقدام را به تنهایی انجام دهد».

سناتور آمریکایی با اشاره به اینکه نتانیاهو مخالفت خود با ایجاد کشور فلسطینی را اعلام کرده است، از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواست تا «آشکارا و با صدای بلند سیاست‌های کابینه افراطی نتانیاهو را رد کند».

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر