کد خبر: 177145
A

روسیه نسبت به وقوع جنگ جهانی سوم هشدا داد

ویاچسلاو والودین، رییس مجلس دومای دولتی روسیه، با متهم ساختن پیمان آتلانتیک شمالی ناتو به اتخاذ یک خط مشی منطبق بر ایدئولوژی فاشیست، نسبت به وقوع جنگ جهانی سوم هشدار داد.

روسیه نسبت به وقوع جنگ جهانی سوم هشدا داد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ خبرگزاری آلمان با انتشار این خبر نوشت: رییس پارلمان دومای روسیه، در هشتادمین سالگرد پایان محاصره لنینگراد که از سوی آلمان نازی در جنگ جهانی دوم محاصره شده بود، نسبت به خطر وقوع جنگ جهانی سوم هشدار داد و سیاست کشورهای غربی از جمله آلمان در اوکراین را مصداق بارز نسل‌کشی خواند.

بنابراین گزارش والودین در شبکه اجتماعی تلگرام در انتقاد از ناتو به سرکردگی آمریکا نوشت: ایدئولوژی فاشیست به یک قاعده و روال در رهبریت کشورهای عضو ناتو در آمده است.

خبرگزاری آلمان در ادامه افزود: رییس دومای روسیه دولت‌های غربی، بخصوص دولت آلمان به رهبری اولاف شولتز را به حمایت از نسل‌کشی در اوکراین متهم کرد و گفت: این مسیر خطرناکی است که می‌تواند منجر به یک جنگ جهانی جدید نیز بشود.

جنگ اوکراین که به دنبال نادیده گرفتن دغدغه‌های امنیتی مسکو از سوی غرب به سرکردگی آمریکا؛ در پنجم اسفند ۱۴۰۰ شروع شد، دولت‌های عضو ناتو با حمایت‌های هنگفت مالی و نظامی مانع از برقراری آتش‌بس از طریق مسیرهای دیپلماتیک شدند، این در حالی است که اکنون ادامه این جنگ که نیازمند حمایت‌های ادامه‌دار مالی و نظامی است کشورهای حامی کی‌یف را دچار مشکل و تردید ساخته است.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر