کد خبر: 177367
A

رئیس‌جمهور چک: ترامپ می‌تواند با پوتین توافق کند

رئیس‌جمهور چک از اعضای اروپایی ائتلاف ناتو خواست تا برای بازگشت احتمالی دونالد ترامپ به کاخ سفید و تغییرات متعاقب استراتژی واشنگتن در قبال قاره اروپا آماده شوند و رئیس‌جمهور سابق آمریکا شخصی است که می‌تواند با رئیس‌جمهور روسیه توافق کند.

رئیس‌جمهور چک: ترامپ می‌تواند با پوتین توافق کند

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛«پیتر پاول» رئیس‌جمهور چک طی مصاحبه‌ای با یکی از ایستگاه‌های رادیو این کشور تاکید کرد: اگر این چهره پیشتاز جمهوری‌خواه (ترامپ) در انتخابات ریاست‌جمهور ایالات متحده پیروز شود، با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه توافق خواهد کرد.

طبق گزارش راشا تودی، رئیس‌جمهور چک گفت: البته هیچ چیزی روابط ترانس‌آتلانتیک را مختل نمی‌کند اما باید به طور واقع‌بینانه‌ این قضیه را پذیرفت که نگاه دونالد ترامپ به تعدادی از مسائل متفاوت است. اگر ترامپ مشروعا انتخاب شود، احترام به تصمیم رای‌دهندگان آمریکایی ضروری است، اما باید برای آن آماده شویم زیرا قطعا پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.

پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواهان در ایالت‌های آیووا و نیوهمپشایر، انتظار می‌رود که او نامزد نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ باشد و با «جو بایدن» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا رقابت کند. او بارها در کارزارهای انتخاباتی خود ادعا کرده که اگر رئیس‌جمهور ایالات متحده شود، در عرض ۲۴ ساعت به جنگ اوکراین خاتمه خواهد داد و کمک‌های ارسالی به این کشور را قطع می‌کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر