کد خبر: 177501
A

مایک پنس: بایدن تلاش‌های اسرائیل را تضعیف می‌کند

معاون رییس جمهوری سابق امریکا در یادداشتی از سیاست‌های بایدن در قبال اسرائیل انتقاد کرد.

مایک پنس: بایدن تلاش‌های اسرائیل را تضعیف می‌کند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ گروه سیاسی غیرانتفاعی موسوم به پیشبرد آزادی آمریکا به رهبری مایک پنس، معاون سابق رییس‌جمهوری امریکا در یادداشتی به کنگره از قانون‌گذاران خواست تا دولت بایدن را به دلیل تضعیف تلاش‌های جنگی رژیم اسرائیل به پاسخگویی وادار کرده و بازخواست کند.

در این یادداشت آمده است:

«به نظر می‌رسد بایدن نمی‌خواهد اسرائیل پیروز شود. اعضای این گروه با این ادعا که موضع‌گیری‌های دولت بایدن تلاش‌های اسرائیل در درگیری با حماس را تضعیف می‌کند، از وی انتقاد کرده ‌و عنوان کرده‌اند درخواست بایدن برای برقراری آتش‌بس، فشار به اسرائیل جهت ایجاد راه‌حل ۲ کشوری و توقف احتمالی کمک‌های نظامی‌اش همه از جمله موانع مهم برای این رژیم است.»

در بخشی از نامه مورد نظر همچنین عنوان شده است: اسرائیل برای تضمین موجودیت خود می‌جنگد حال آنکه دولت بایدن به طور فعال موقعیت اسرائیل را به خطر می‌اندازد.

اعضای این گروه ماموریت رژیم اسرائیل را پیروزی مطلق بر حماس از طریق نابود کامل آن عنوان کرده و با حمایت از این موضع‌گیری سیاست‌های دولت بایدن را مورد انتقاد شدید قرار داده‌اند.

پنس در جریان بیانیه‌ای که در این یادداشت گنجانده شده با برقراری هر گونه آتش‌بس در غزه نیز مخالفت کرده و گفته است: جنگ زمانی باید پایان پیدا کند که اهداف نظامی اسرائیل محقق شود نه حتی لحظه‌ای زودتر از آن.

پنس پیش از این نیز در حمایت از رژیم اسرائیل در برابر مردم فلسطین به اراضی اشغالی سفر کرد و در جریان این سفر حمایتش از مواضع این رژیم در جنگ غزه را اعلام کرد.

منبع: مشرق

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر