کد خبر: 177563
A

آمریکا: پهپادها و موشک بالستیک یمن را سرنگون کردیم

سنتکام در بیانیه ای اعلام کرد: موشک بالستیک ضد کشتی حوثی‌ها و پهپادهای ایرانی در خلیج عدن در ۳۱ژانویه، تقریباً ساعت 8:30 بعد از ظهر به وقت صنعا سرنگون شدند.

آمریکا: پهپادها و موشک بالستیک یمن را سرنگون کردیم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛سنتکام در بیانیه ای اعلام کرد: موشک بالستیک ضد کشتی حوثی‌ها و پهپادهای ایرانی در خلیج عدن در 31 ژانویه، تقریباً ساعت 8:30 بعد از ظهر به وقت صنعا سرنگون شدند.شبه نظامیان حوثی تحت حمایت ایران، موشک بالستیک ضد کشتی را از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن پرتاب کردند.

در ساعت 9:10 شب، ناو یواس‌اس کارنی درگیر شد و سه فروند پهپاد ایرانی را در مجاورت خود ساقط کرد. تلفات یا خسارتی گزارش نشده است.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، یک مقام ارشد نظامی آمریکا در بحرین گفت که جنگنده‌های اف-۱۸ ارتش این کشور، ۱۰ پهپاد آماده پرتاب انصارالله را در غرب یمن هدف قرار دادند.

انصارالله یمن ساعاتی پیش اعلام کرده بود که نیروهای دریایی این گروه عملیاتی را علیه یک «کشتی تجاری آمریکا» در خلیج عدن است.

بنا بر اعلام این گروه، این حمله بعد از شلیک موشک‌هایی به سوی ناوشکن «گریولی» آمریکا صورت گرفته است. 

سنتکام نیز در بیانیه‌ای تأیید کرد که انصارالله یمن شامگاه چهارشنبه به وقت صنعا یک موشک بالستیک ضدکشتی به سوی خلیج عدن شلیک کرده‌ است.

 سنتکام مدعی رهگیری و سرنگونی این موشک توسط ناو جنگی «کارنی» شده است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر