کد خبر: 177629
A

نامه ۶۲ نماینده آمریکایی به بایدن برای اجرای قوی‌تر تحریم‌های نفتی علیه ایران

نشریه جوئیش اینسایدر نوشت: گروهی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه‌ای به جو بایدن خواستار "اجرای قوی‌تر تحریم‌های نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.

نامه ۶۲ نماینده آمریکایی به بایدن برای اجرای قوی‌تر تحریم‌های نفتی علیه ایران

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ نشریه جوئیش اینسایدر نوشت: گروهی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه‌ای به جو بایدن خواستار "اجرای قوی‌تر تحریم‌های نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.

۶۲ نمایند‌ه‌ای که این نامه را امضا کرده‌اند، از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات هستند.

این نمایندگان با اشاره به افزایش فعالیت گروه‌های نیابتی و مورد حمایت جمهوری اسلامی از آغاز جنگ در غزه طی چهار ماه گذشته از دولت آمریکا خواسته‌اند که تحریم‌های نفتی علیه ایران و اجرای آن تشدید شود.

در این نامه تصریح شده که در پی حمله حماس به اسرائیل (۷ اکتبر ۲۰۲۳) و بروز جنگ در غزه حمله‌های نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه افزایش یافته و دولت ایالات متحده "باید از کوچک‌ترین مدارا در قبال صادرات پر سود نفت ایران خودداری کند.

در این نامه همچنین آمده است که فروش و صادرات نفتی شریانی حیاتی برای حفظ و گسترش حمایت جمهوری اسلامی از گروهای تروریستی است که در پی نابودی اسرائیل هستند.

این گروه از نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات در نامه خود گفته‌اند که در دولت کنونی آمریکا اقدام‌های تحریمی و اجرایی علیه صادرات نفتی ایران در روند مذاکرات با جمهوری اسلامی کاهش داده شده و این سیاست اکنون باید برعکس شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر