کد خبر: 177745
A

لیبرمن، وزیر اسبق اسرائیلی: پس از نابودی حماس اداره غزه به کشور مصر سپرده شود

رئیس ائتلاف «اسرائیل بیتینیو» در سخنانی با ادعای نابودی جنبش حماس، پیشنهاد کرد که پس از تحقق آن اداره غزه به کشور مصر سپرده شود. وی درباره کرانه باختری نیز گفت: اردن نیز باید مسئولیت مدیریت منطقه موسوم به «أ» و بخش کوچکی از منطقه «ب» در کرانه باختری را بر عهده بگیرد.

لیبرمن، وزیر اسبق اسرائیلی: پس از نابودی حماس اداره غزه به کشور مصر سپرده شود

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رئیس ائتلاف «اسرائیل بیتینیو» در سخنانی با ادعای نابودی جنبش حماس، پیشنهاد کرد که پس از تحقق آن اداره غزه به کشور مصر سپرده شود.

«آویگدور لیبرمن» رئیس ائتلاف «اسرائیل بیتینیو» در گفت‌وگوبا روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» گفت: در آینده باید مصر بر غزه مسلط شود.

وی درباره کرانه باختری نیز گفت: اردن نیز باید مسئولیت مدیریت منطقه موسوم به «أ» و بخش کوچکی از منطقه «ب» در کرانه باختری را بر عهده بگیرد.

بر اساس توافق اسلو، کرانه باختری به سه بخش تقسیم شد که شامل مناطق A و B و C (به عربی أ، ب و ج) می شود.

مناطق A شامل مراکز جمعیتی اصلی است که ۱۸ درصد سرزمین های کرانه را با حدود ۵ هزار و ۸۰۲ کیلومتر مربع در بر می گیرد و تحت سیطره امنیتی و اداری فلسطینی‌ها (مسئولان تشکیلات خودگردان) است.

مناطق B شامل روستاها و شهرک های اطراف شهرها است که ۲۱ درصد مساحت کرانه باختری را دارد و تحت نظارت مشترک فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی اداره می‌شود طوریکه نظارت مدنی و اداری آن بر عهده تشکیلات خودگردان و از حیث امنیتی، تحت سیطره صهیونیست‌ها است.

مناطق C که کاملا به هم متصل و در سرتاسر کرانه باختری گسترده شده است ۶۱ درصد مساحت کرانه را به خود اختصاص می‌دهد و کاملا تحت سیطره اداری و امنیتی رژیم صهیونیستی است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر