کد خبر: 177825
A

عمران خان مجددا به هفت سال زندان محکوم شد

نخست‌وزیر پیشین پاکستان که در چند روز اخیر در ۲ پرونده مجزا با احکام ۱۰ و ۱۴ سال حبس مواجه شده، امروز شنبه در پرونده سوم به تمحل هفت سال حبس محکوم شد.

عمران خان مجددا به هفت سال زندان محکوم شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ نخست‌وزیر پیشین پاکستان، عمران خان، و همسرش، بوشرا خان، امروز شنبه چهاردهم بهمن‌ماه به هفت سال زندان و پرداخت جریمه محکوم شدند.

این حکم توسط دادگاهی تعیین شد، که ازدواج آن‌ها در سال ۲۰۱۸ را نقض قانون خوانده است. 

این سومین حکم علیه نخست‌وزیر پیشین پاکستان در چند روز اخیر و در آستانه انتخابات پنجشنبه است که او از شرکت در آن منع شده است. 

عمران خان ۷۱ ساله پیش‌تر به تحمل ۱۰ سال به دلیل افشای اسرار دولتی و ۱۴ سال به همراه همسرش به دلیل فروش غیرقانونی هدایای دولتی محکوم شده است. 

عمران خان در آوریل ۲۰۲۲ به دنبال کسب رای عدم اعتماد از سوی پارلمان پاکستان از نخست‌وزیری برکنار شد و سپس شهباز شریف،‌ برادر نواز شریف جانشین او شد. دوره نخست‌وزیری شهباز شریف نیز تا زمان استعفای او در ماه اوت ادامه یافت و هم اکنون دولت انورالحق کاکار، نخست‌وزیر موقت پاکستان تا زمان برگزاری انتخابات جدید اداره امور این کشور را برعهده دارد. 

پیش از این نیز عمران خان به اتهام فساد مالی در یک پرونده دیگر موسوم به «قادر تراست» بازداشت و به سه سال حبس محکوم شده بود که با قرار وثیقه آزاد شد. با این حال، او همچنان یکی از محبوب‌ترین سیاستمدار پاکستان محسوب می‌شود.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر