کد خبر: 178092
A

حماس: اسرائیل با لغو محاصره مخالفت می‌کند

یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد حماس به برقراری آتش‌بس فراگیر، عقب‌نشینی کامل نیروهای رژیم صهیونیستی از نوار غزه و لغو محاصره مُصر است.

حماس: اسرائیل با لغو محاصره مخالفت می‌کند

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛اسامه حمدان، یکی از رهبران جنبش حماس تصریح کرد: «ما به برقراری آتش‌بس فراگیر، عقب‌نشینی کامل نیروهای رژیم صهیونیستی از نوار غزه و لغو محاصره پافشاری می‌کنیم و اسرائیلی‌ها با آن مخالفت می‌کنند.»

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، حمدان در ادامه افزود: «اسرائیلی‌ها خواهان تداوم حملات نظامی‌شان علیه غزه هستند و خواستار برقراری آتش‌بس نیستند و تمایل دارند که محاصره علیه غزه ادامه داشته باشد.»

وی همچنین تصریح کرد: «من معتقدم این امر، اختلاف اصلی است و به همین علت میانجیگران در راستای تحقق نوعی توافق تلاش می‌کنند که از دیدگاه ما باید تضمین کند که ما به هر چیزی که می‌خواهیم دست پیدا می‌کنیم.»

حمدان درخصوص اسامی مشخصی که حماس خواهان آزادی آنها است،‌ گفت: «ما از روز نخست تاکید کردیم که ما خواستار آزادی تمامی اسرا هستیم و این امر در نهایت محقق خواهد شد.»

این رهبر جنبش حماس در پاسخ به این سوال که بدترین سناریو در صورت عدم برقراری آتش‌بس چه می‌تواند باشد؟ گفت: «به‌غیر از واقعیت‌های موجود نمی‌خواهم در مورد هیچ سناریویی صحبت کنم. ما در تلاش برای برقراری یک آتش‌بس فراگیر هستیم و در نهایت نیز موفق خواهیم شد.»

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

طبق گزارش نهادهای فلسطینی و سازمان ملل، حملات رژیم صهیونیستی به غزه تا یکشنبه ۲۷ هزار و ۳۶۵ شهید و ۶۶ هزار و ۶۳۰ زخمی برجای گذاشته که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، همچنین این حملات موجب ویرانی گسترده و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر