کد خبر: 178524
A

وظایف پادشاه بریتانیا در طول دوره درمان بیماری سرطان بر عهده چه کسی است؟

ابتلای چارلز سوم، پادشاه بریتانیا به بیماری سرطان و اعلام عمومی آن این پرسش را پدید آورده است که در دوران درمان وی انجام وظایفش برعهده چه کسی خواهد بود؟

وظایف پادشاه بریتانیا در طول دوره درمان بیماری سرطان بر عهده چه کسی است؟

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دربار بریتانیا اعلام کرده است که پادشاه ۷۵ ساله این کشور تحت درمان قرار دارد و به طور موقت فعالیت‌های عمومی خود را متوقف می‌کند. با این حال قرار است چارلز سوم فعالیت خود به عنوان شخص اول کشور را ادامه دهد و به وظایف قانونی خود عمل کند. 

پادشاه بریتانیا کمتر از ۱۸ ماه پس از آغاز سلطنتش به بیماری سرطان مبتلا شده است. 

این در حالی است که پرنسس کیت، همسر شاهزاده ویلیام، ولیعهد بریتانیا نیز به دلیل بیماری به طور موقت از وظایف سلطنتی خود کنار کشیده است. انتظار می‌رود همسر ولیعهد بریتانیا تا عید پاک نتواند فعالیت‌های عمومی خود را از سر بگیرد.

تحلیلگران بر این باور هستند که شاهزاده ویلیام در دوران درمان پدرش در صف اول فعالیت‌های عمومی خاندان سلطنتی بریتانیا قرار خواهد داشت. او در همین راستا روز چهارشنبه در مراسمی در قلعه ویندزور شرکت کرد. شاهزاده ویلیام همچنین چهارشنبه شب در مراسم یک موسسه خیریه حضور داشت.

با این حال پادشاه بریتانیا همچنان نامه‌های رسمی دولت را دریافت می‌کند و هفته‌ای یک بار با ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا به طور خصوصی گفتگو می‌کند. 

تقویت نقش شاهزاده ویلیام در خاندان سلطنتی در دوران بیماری چارلز سوم به دلیل کاهش تعداد اعضای فعال خاندان سلطنتی نیز هست. شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل از چند سال پیش از وظایف سلطنتی کنار کشیده‌اند و به ایالت کالیفرنیای آمریکا مهاجرت کرده‌اند

منبع: یورونیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر