کد خبر: 178555
A

رهبر کره شمالی: اگر نیاز شود کره جنوبی را اشغال می‌کنیم

رهبر کره شمالی طی سخنرانی در محل وزارت دفاع این کشور، تهدید کرد که اگر نیاز شود، حتی کره جنوبی را نیز اشغال خواهد کرد.

رهبر کره شمالی: اگر نیاز شود کره جنوبی را اشغال می‌کنیم

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، امروز نهم فبریه، بار دیگر همسایه جنوبی این کشور را دشمن اصلی پیونگ‌یانگ و مردم خود توصیف کرد.

کیم طی سخنرانی در مراسم هفتاد و ششمین سالگرد تاسیس ارتش کره شمالی در محل وزارت دفاع این کشور، تهدید کرد که اگر نیاز شود، حتی کره جنوبی را نیز اشغال خواهد کرد.

وی در این‌باره توضیح داد: دست‌نشانده‌های غرب در کره جنوبی، مضرترین و تغییر ناپذیرترین دشمن اصلی ما هستند. اشغال خاک آن‌ها در وضعیت اضطراری، یک اقدام مهم برای امنیت همیشگی کشور ما است.

رهبر کره شمالی در ادامه هشدارهای خود گفت اگر دشمنان پیونگ‌یانگ به خود جرات دهند که از نیروی نظامی علیه این کشور استفاده کنند، کره شمالی نیز تصمیمی جسورانه خواهد گرفت که تاریخ را تغییر می‌دهد.

طبق این گزارش، کیم با بیان اینکه در بسیج تمام نیروهای مسلح و تجهیزات نظامی این کشور تردید نخواهد کرد، اظهار داشت که ارتش کره شمالی باید برای جلوگیری از جنگ و حفاظت بی‌قید و شرط از صلح، قدرتمندتر شود.

هفته قبل بود که ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز جمعه خبر داد که نظامیان پیونگ‌یانگ در اقدامی مجدد، چند فروند موشک کروز را به سمت دریای زرد شلیک کردند.

منبع: همشهری آنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر