کد خبر: 178560
A

ورود یک کشتی جنگی آلمانی به دریای سرخ

دولت آلمان اعلام کرد که ناوچه «هسن» این کشور را عازم دریای سرخ کرده است.

ورود یک کشتی جنگی آلمانی به دریای سرخ

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ دولت آلمان اعلام کرد که ناوچه «هسن» این کشور را عازم دریای سرخ کرده است و این ناوچه آلمانی به سامانه جست‌وجوی راداری با برد ۴۰۰ کیلومتر و موشک‌های ضد موشک بالستیک و پهپاد با برد ۱۶۰ کیلومتر مجهز است.

اتحادیه اروپا اینک در حال بررسی چگونگی حضور خود در دریای سرخ برای محافظت از کشتی‌های تجاری عبوری از این گذرگاه آبی است.

انتظار می‌رود که اتحادیه اروپا تصمیم نهایی خود را درباره حضور در دریای سرخ تا پیش از نشست وزرای خارجه کشورهای عضو این اتحادیه در ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن‌ماه) اعلام کند.

آسوشیتدپرس به نقل از برخی از مقام‌های اتحادیه اروپا خبر داد که هفت کشور عضو این اتحادیه آماده اعزام کشتی یا هواپیما به دریای سرخ هستند.

ناوچه هسن که بندر ویلهلمس‌هافن در دریای شمال را به مقصد دریای سرخ ترک کرده است، پس از اعلام تصمیم اتحادیه اروپا به این ائتلاف خواهد پیوست.

جان کریستین کاک، فرمانده نیروی دریایی آلمان گفت: مسیرهای تجارت آزاد دریایی اساس صنعت این کشور است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد کالاها از طریق دریا به اروپا و آلمان می‌رسند، گفت: وضعیت فعلی دریای سرخ باعث ایجاد تنگناهایی در تأمین کالا شده و برخی از شرکت‌ها را مجبور به توقف تولید کرده است.

آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.

این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی اسرائیلی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خیلج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی ها آزاد است و آن‌ها از امنیت کامل برخوردار هستند.

منبع: مشرق
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر