کد خبر: 178778
A

نتانیاهو به اختلافات با بایدن اذعان کرد

نخست‌وزیر اسرائیل به وجود اختلافات میان خود و رئیس‌جمهور آمریکا اذعان کرد و گفت که مدتی است صحبتی میان آن‌ها انجام نشده است.

نتانیاهو به اختلافات با بایدن اذعان کرد

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: از زمانی که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا از عملیات نظامی ما در غزه انتقاد کرد و آن را اغراق آمیز دانست، با او صحبت نکردم و نمی‌دانم منظور او از این صحبت‌ها چه بوده است.

او روز یکشنبه و در گفت‌وگو با «فاکس نیوز» اظهار کرد: ۱۳۲ گروگان (اسرای صهیونیست در غزه) همچنان زنده هستند و این ادامه حمله و جنگ در غزه را توجیه می‌کند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین در این باره افزود: کسانی که مخالف رفتن ما به «رفح» هستند، هدفشان این است که ما بر حماس پیروز نشویم.

این اظهارات پس از آن بیان شد که جو بایدن اخیرا در یک سخنرانی از پیش اعلام نشده در واشنگتن با اشاره به تحولات غزه گفت: واکنش اسرائیل در غزه به حمله هفتم اکتبر اغراق آمیز و زیاده از حد بوده است.

اختلافات میان رژیم صهیونیستی و آمریکا اخیرا گسترش یافته و این امر سناریوهای متعددی را پیش روی این روابط قرار داده است. رسانه‌های غربی و عبری زبان نیز اخیرا به این مساله پرداختند که وخامت و تنش موجود در روابط میان تل‌آویو و واشنگتن به حدی رسیده که آمریکا با فاصله گرفتن ارزش‌ها و منافع دو طرف از یکدیگر، شروع به ارزیابی مجدد این روابط کرده است.

در همین زمینه، روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه نوشت: «سرخوردگی فزاینده از نخست‌وزیر اسرائیل، برخی از دستیاران جو بایدن را بر آن داشت تا از او بخواهند که به طور علنی از نتانیاهو در خصوص عملیات نظامی در غزه انتقاد کند.»

به نوشته این روزنامه، «بایدن و دستیاران ارشدش از زمان شروع جنگ غزه بیش از هر زمان دیگری به تحریم نتانیاهو نزدیک شده‌اند و دیگر او را شریک سازنده‌ای نمی‌دانند».

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر