کد خبر: 178843
A

نگرانی آنکارا از حملات اسرائیل به رفح

وزارت خارجه ترکیه از افزایش حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح ابراز نگرانی کرد.

نگرانی آنکارا از حملات اسرائیل به رفح

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما نگران افزایش حملات اسرائیل به رفح هستیم و آن را بخشی از طرح اخراج ساکنان از سرزمین خود می‌دانیم. ادامه این حملات به تلاش‌ها برای توقف دائمی جنگ آسیب می‌زند.

به نقل از الجزیره، در این بیانیه آمده است: ما از جامعه بین‌المللی به ویژه شورای امنیت می‌خواهیم اقدامات لازم را برای پایان دادن به حملات اسرائیل اتخاذ کنند.

شهر رفح از شب گذشته شاهد حملات خونین بوده است که ده‌ها شهید و زخمی بر جای گذاشته است. همچنین این شهر شاهد درگیری‌های شدید میان اعضای مقاومت فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی است.

ارتش رژیم صهیونیستی بدون توجه به هشدارهای بین‌المللی نسبت به سرانجام حمله به این شهر که هزاران آواره به آنجا پناه برده‌اند، این شهر را هدف قرار داده است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه و صبح دوشنبه حملات شدیدی را علیه آوارگان در نزدیکی مرزهای مصر و منازل مسکونی در رفح انجام دادند.

صبح امروز عزت الرشق، از رهبران جنبش حماس تأکید کرد: جنایت‌های رژیم اشغالگر علیه غیرنظامیان در رفح که بیش از ۱۰۰ شهید بر جای گذاشته است ادامه جنگ نسل کشی و کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها است.

از حدود ۱۲۹ روز پیش رژیم صهیونیستی جنگ ویرانگری را علیه نوار غزه آغاز کرده است که به شهادت ۲۸ هزار و ۳۴۰ شهید و زخمی شدن ۶۷ هزار و ۹۸۴ تن منجر شده است که بیشتر آنها زن و کودک هستند. همچنین هزاران تن همچنان زیر آوار هستند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر