کد خبر: 179293
A

زلنسکی برای دریافت کمک‌های بیشتر نظامی به آلمان وارد شد

رئیس‌جمهوری اوکراین امروز (جمعه) به عنوان بخشی از یک سفر برای کمک‌های نظامی حیاتی و امضای تعهدات امنیتی دوجانبه در حالی که جنگ با روسیه به سومین سال خود نزدیک می‌شود، وارد آلمان شد.

زلنسکی برای دریافت کمک‌های بیشتر نظامی به آلمان وارد شد

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛

این سفر در حالی انجام می‌شود که نیروهای کی‌یف تلاش می‌کنند نیروهای روسی را که به شهر آودیوکا در شرق نزدیک شده‌اند، متوقف کنند. اوکراین با کمبود نیروی انسانی و ذخایر مهمات مواجه است، در حالی که کمک‌های نظامی ایالات متحده ماه‌ها به تعویق افتاده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این نخستین سفر خارجی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از زمان جابجایی فرمانده ارتش و تغییر فرماندهی نظامی این کشور خواهد بود که یک قمار بزرگ در مقطع دشواری از جنگ است که به گفته زلنسکی برای رویارویی با چالش‌های در حال تغییر میدان جنگ لازم است.

آلمان و فرانسه در آستانه تبدیل شدن به دومین و سومین متحد اوکراین هستند که با امضای قراردادهای امنیتی دوجانبه، شرایطی را برای ادامه حمایت تا رسیدن اوکراین به هدف خود برای پیوستن به ائتلاف نظامی ناتو تعیین می‌کند.

زلنسکی در رسانه اجتماعی و زمان ورود به آلمان گفت: من از امروز دو روز مهم پیش رو دارم. دیدار با شرکا در آلمان و فرانسه، توافق‌های جدید و کنفرانس امنیتی مونیخ. یک ساختار جدید امنیتی برای اوکراین به همراه فرصت‌های جدید پیش روست. ما تلاش خود را برای هر چه سریعتر پایان دادن به این جنگ و تضمین صلحی پایدار به کار می‌بندیم.

جزئیات توافق‌هایی که قرار است بین امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان و زلنسکی امضا شود، نامعلوم است اما کی‌یف گفته که می‌خواهد از نخستین توافق‌های امضا شده با انگلیس در ژانویه ۲۰۲۴، به عنوان چارچوب کاری استفاده کند.

لندن گفت که این توافق طیف وسیعی از حمایت‌هایی را که برای امنیت اوکراین ارائه کرده و ادامه خواهد داد، رسمیت بخشید.

همچنین این تعهد را ایجاد کرد که در صورت مواجه شدن اوکراین با حمله مسلحانه روسیه در آینده، ظرف ۲۴ ساعت با کی‌یف مشورت کند و کمک‌های امنیتی سریع و پایدار ارائه کند.

شولتس گفته توافقنامه دوجانبه در مورد تضمین‌های امنیتی و حمایت بلندمدت بدون ارائه جزئیات بیشتر قبل از نشست امضا خواهد شد.

مقامات فرانسوی هم جزئیات کمی در مورد توافقنامه دوجانبه بین پاریس و کی‌یف پیش از مراسم امضای قرارداد در کاخ الیزه در پاریس در شامگاه امروز (جمعه) ارائه کردند.

آنها گفتند که این قرارداد شامل عناصر اقتصادی و مالی است و محدود به موارد نظامی نمی‌شود.

زلنسکی همچنین قرار است روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی کند. چندین دیدار دوجانبه در حاشیه این کنفرانس برنامه ریزی شده که شامل دیدار با  کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر