کد خبر: 179321
A

ژاپن از تخصص خود برای بازسازی اوکراین استفاده می‌کند

بازیابی و بازسازی بخشی از دی. ان. ای. ژاپن است. این کشور آسیایی از چندین راه، شامل مدیریت دفع آوار، ساخت زیرساخت‌ها و ارائه کمک‌های بشردوستانه، به اوکراین جنگ زده کمک می‌کند.

ژاپن از تخصص خود برای بازسازی اوکراین استفاده می‌کند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ با نزدیک شدن به دومین سالگرد تهاجم مسکو به اوکراین، سینزیا ریزی، خبرنگار یورونیوز، به توکیو رفت تا درباره نحوه حمایت ژاپن از این کشور جنگ زده بیشتر بداند. در عین حال، این کشور آسیایی برای کنفرانس ژاپن-اوکراین برای ارتقای بازسازی اقتصادی آماده شده است.

با وجود اینکه ژاپن پس از جنگ جهانی دوم تقریباً هیچ چیزی نداشت، اما با ثبت رکورد رشد اقتصادی که نام «معجزه اقتصادی ژاپن» را به خود گرفت، به سرعت بهبود یافت. از آن زمان تاکنون، تخصص ژاپن در حوزه‌های مختلف به این کشور کمک کرده تا به سرعت به بلایای بزرگ، پاسخ دهد.

این کشور اکنون از دانش خود برای کمک به اوکراین استفاده می‌کند، که در این قسمت به بررسی برخی از این موارد می‌پردازیم. از پروژه‌ای شروع می‌کنیم که ویرانه‌ها را دفع می‌کند و آژانس همکاری بین المللی ژاپن آن را ترویج می‌کند. سپس نگاهی می‌اندازیم به شرکت‌های خصوصی که در حال ساخت زیرساخت‌ها هستند، مانند پلی که جنوب غرب اوکراین را به رومانی وصل می‌کند تا اتصال میان اوکراین و اتحادیه اروپا را افزایش دهد.

کمک‌های بشردوستانه نقش مهمی در ماموریت کمک ژاپن دارند، در حالی که استارت آپ‌هایی مثل اینستالیمب دانش خود را با اوکراینی‌ها به اشتراک می‌گذارند تا در ساخت پروتز کمک کنند. بیش از 2500 اوکراینی که مجبور به فرار از کشور خود شدند، اکنون در ژاپن مستقر شده‌اند، و بودجه این جابجایی توسط دولت و سازمان‌های غیرانتفاعی مانند بنیاد نیپون تامین شده است.

منبع: یورونیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر