کد خبر: 179973
A

جهاد اسلامی: هرگز آتش‌بس موقت را نمی‌پذیریم

معاون دبیر کل جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه رزمندگان مقاومت همچنان به وارد کردن تلفات سنگین به ارتش دشمن بعد از گذشت ۵ ماه ادامه می‌دهند تاکید کرد صهیونیست‌ها به هیچ هدفی در غزه نرسیدند و مقاومت هرگز آتش‌بس موقت را نمی‌پذیرد.

جهاد اسلامی: هرگز آتش‌بس موقت را نمی‌پذیریم

به گزارش سایت دیده‌بان ایران، «محمد الهندی» معاون دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی سخنانی درباره تحولات جنگ و مباحث مربوط به آتش‌بس و تبادل اسرا اعلام کرد که رژیم اشغالگر به مانع‌تراشی در روند هرگونه توافق برای آتش‌بس ادامه می‌دهد و هدف این رژیم خریدن وقت است تا بتواند اسرای خود را بدون دادن هیچ بهایی و بدون پایان تجاوزات به غزه، آزاد کند.

به گزارش فلسطین الیوم، الهندی در این زمینه اظهار داشت، اسرائیل از چارچوب توافق پاریس و مذاکراتی که در قاهره انجام شد عقب‌نشینی کرده و به آنها پایبند نیست. این درحالی است که مقاومت پاسخ خود را به تفصیل درباره این توافق‌ها اعلام و تاکید کرد که توقف کامل تجاوزات به نوار غزه و خروج نظامیان صهیونیست از این منطقه به عنوان مرحله اول آتش‌بس در نظر گرفته می‌شود.

مقاومت آتش‌بس موقت را نمی‌پذیرد

 

وی افزود، توقف کامل جنگ یک مسئله اساسی برای مقاومت و از عوامل تعیین‌کننده در هرگونه معامله جدید برای تبادل اسراست و ما هیچگونه آتش‌بس موقت تحت عنوان آتش‌بس بشردوستانه و ... که قبلا شاهد آن بودیم را نمی‌پذیریم. واشنگتن و تل‌آویو یک هدف دارند و آن هم این است که اسرای اسرائیلی را بدون دادن هیچ بهایی آزاد کنند. این نشان می‌دهد که آمریکا و اسرائیل تنها به وضعیت داخلی این رژیم توجه دارند و در مسیر هر توافقی که منجر به توقف جنگ و یا بازگشت فلسطینی‌ها به خانه‌هایشان شود مانع تراشی می‌کنند.

این مقام جهاد اسلامی تصریح کرد، اما مردم فلسطین برای توقف تجاوزات دشمن علیه غزه هیچ حسابی روی دولت آمریکا باز نمی‌کنند؛ زیرا واشنگتن علنا همسو با صهیونیست‌هاست و «جو بایدن» رئیس جمهوری ایالات متحده و دیگر مقامات آمریکایی بارها بر این مسئله تاکید کرده‌اند. در این بین کارت اسرا که در دست گروه‌های مقاومت فلسطین قرار دارد، همچنان آمریکا و اسرائیل را نگران می‌کند و رژیم صهیونیستی را به شدت تحت فشار قرار داده؛ جایی که شاهد ادامه اعتراضات گسترده شهرک‌نشینان صهیونیست و به ویژه خانواده‌های اسرای اسرائیلی هستیم که نتانیاهو را مسئول تاخیر در اجرای معامله تبادل اسرا می‌دانند.

محمد الهندی گفت، صهیونیست‌ها می‌خواهند با برقراری آتش‌بس موقت که ممکن است یک ماه یا کمی بیشتر طول بکشد کارت اسرا را از دست مقاومت دربیاورند و سپس تجاوزات خود را علیه ملت فلسطین از سرگرفته و به جنایات شنیع خود در غزه ادامه دهند. بنابراین مقاومت تاکید دارد که هر توافق جدیدی برای آتش‌بس باید شامل تضمینی برای جلوگیری از تکرار تجاوزات علیه غزه باشد.

وی ادامه داد، آنچه در غزه رخ می‌دهد، نسل‌کشی و وحشی‌گری بی‌سابقه‌ای است که غیرنظامیان را هدف قرار داده و ثابت می‌کند اشغالگران هیچ بویی از وجدان و شرافت و انسانیت نبرده‌اند. در این میان یک کمپین دروغ و فریبکارانه توسط رسانه‌های غربی به راه افتاده که ادعا می‌کنند «اسرائیل حق دفاع از خود را دارد»! اسرائیل هیچ توجهی به هیچ قانونی ندارد و کسی هم در جهان این رژیم را محاکمه نمی‌کند.

الهندی اظهار داشت، اشغالگران، فلسطینی‌هایی که به دنبال پیدا کردن غذا برای کودکان گرسنه خود هستند را مورد هدف قرار می‌دهند و قتل عام می‌کنند. هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد و صهیونیست‌ها به دنبال حمله به رفح هستند و این تجاوز جدید به نتانیاهو کمک می‌کند تا جنگ را طولانی‌تر کند. سوال این است که آیا حمله به رفح می‌تواند اهداف نظامی صهیونیست‌ها را محقق کند و آیا اسرای صهیونیست زنده برمی‌گردند یا اینکه اشغالگران با حمله به رفح می‌توانند مقاومت را از بین ببرند؟

مبارزان مقاومت تلفات سنگینی به صفوف ارتش اشغالگر وارد می‌کنند

این مسئول مقاومت فلسطین تاکید کرد، صهیونیست‌ها به هیچ هدفی در غزه نرسیدند و رزمندگان مقاومت از 5 ماه قبل با شجاعت و قهرمانی در میدان نبرد حضور دارند. مبارزان فلسطینی از جمله در سرایا القدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی) و گردان‌های عزالدین القسام (شاخه نظامی حماس) همچنان درحال وارد کردن خسارات سنگین به صفوف ارتش اشغالگر هستند. برخی از عملیات‌های شجاعانه رزمندگان مقاومت به صورت صوتی و تصویری مستند می‌گردد و مستند کردن بسیاری از این عملیات‌ها به دلیل شرایط میدانی و امنیتی ممکن نیست.

معاون دبیر کل جهاد اسلامی افزود، آماری که ارتش صهیونیستی از میزان کشته‌ها و زخمی‌ها در میان نظامیان و افسران خود ارائه می‌دهد با آمار واقعی که بیمارستان‌ها و سایر مراکز ارائه می‌دهند مغایرت زیادی دارد و نشان می‌دهد آمار واقعی تلفات این ارتش بسیار بیشتر از چیزی است که اعلام می‌گردد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر