کد خبر: 181308
A

مذاکرات آتش‌بس غزه در قاهره بدون هیچ پیشرفتی پایان یافت

تنها چند روز مانده تا ماه رمضان و در حالیکه شایعات از توقف جنگ غزه تا رسیدن ماه رمضان حکایت داشت یکی از مقامات حماس از توقف مذاکرات آتش‌بس بین حماس و میانجی‌ها در قاهره بدون هیچ پیشرفتی خبر داد.

مذاکرات آتش‌بس غزه در قاهره بدون هیچ پیشرفتی پایان یافت

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ تنها چند روز مانده تا ماه رمضان و در حالیکه شایعات از توقف جنگ غزه تا رسیدن ماه رمضان حکایت داشت یکی از مقامات حماس از توقف مذاکرات آتش‌بس بین حماس و میانجی‌ها در قاهره بدون هیچ پیشرفتی خبر داد.

باسم نعیم، یکی از مقامات ارشد حماس به رویترز گفت که این گروه پیشنهادهای خود را برای توافق آتش‌بس طی دو روز گفتگو به میانجی‌گران ارائه کرده و اکنون منتظر پاسخ اسرائیلی‌ها است که در مذاکرات نبودند.

نعیم گفت: « بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نمی‌خواهد به توافق برسد و اکنون توپ در زمین آمریکایی‌ها است تا او را برای توافق تحت فشار بگذارند.

 

تل آویو از اظهار نظر علنی در مورد مذاکرات قاهره خودداری کرده است. یک منبع پیشتر به رویترز گفته بود که رژیم صهیونیستی بدلیل عدم ارائه لیست اسیران توسط حماس در مذاکرات حضور نیافته است.

 

نعیم گفت که ارائه این لیست بدون آتش‌بس غیرممکن است زیرا اسیران در سراسر منطقه جنگی پراکنده شده و توسط گروه‌های جداگانه نگهداری می‌شوند.

 

مذاکرات قاهره به عنوان آخرین راه برای دستیابی به اولین آتش بس طولانی در جنگ دیده می شد.

 

منابع امنیتی مصر روز دوشنبه گفتند که همچنان با اسرائیلی ها در تماس هستند تا اجازه دهند مذاکرات بدون حضور هیئت اسرائیلی ادامه یابد. واشنگتن که هم نزدیکترین متحد تل‌آویو و هم حامی مذاکرات آتش بس است، گفته است که یک توافق مورد تایید اسرائیل در حال حاضر روی میز است. حماس این روایت را به عنوان تلاشی برای رد سرزنش از سوی تل‌آویو در صورت شکست مذاکرات بدون توافق، رد کرده است.

 

ایالات متحده همچنین از رژیم صهیونیستی خواسته است تا برای کاهش فاجعه انسانی در غزه، جایی که بیش از ۳۰۰۰۰ نفر در اثر حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند، اقدامات بیشتری انجام دهد.

 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر