کد خبر: 182474
A

اسرائیل آخرین پیشنهاد حماس برای آتش‌بس در غزه را «رد کرد»

اسرائیل آخرین پیشنهادات حماس برای برقراری آتش بس در غزه را «رد کرده و گفته است که این گروه همچنان خواسته‌های غیرواقعی» خود را مطرح می‌کند. حماس روز گذشته اقدام به ارائه یک پیشنهاد جدید به میانجی‌های مذاکرات آتش‌بس کرد و آن را «چشم‌اندازی جامع» خواند

اسرائیل آخرین پیشنهاد حماس برای آتش‌بس در غزه را «رد کرد»

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اسرائیل آخرین پیشنهادات حماس برای برقراری آتش بس در غزه را «رد کرده و گفته است که این گروه همچنان خواسته‌های غیرواقعی» خود را مطرح می‌کند.

حماس روز گذشته اقدام به ارائه یک پیشنهاد جدید به میانجی‌های مذاکرات آتش‌بس کرد و آن را «چشم‌اندازی جامع» خواند.

رسانه‌های اسرائیلی ارائه پیشنهاد جدید از سوی حماس را یک اتفاق مثبت دانسته بودند، اما دفتر بنیامین نتانیاهو در بیانیه‌ای رسمی پیشنهاد جدید حماس را رد کرده است.

 

در بیانیه نخست وزیر اسرائیل، حماس به عدم تمایل برای پیشرفت در مذاکرات متهم شده است.

فشارهای بین المللی برای دستیابی به توافقی که شامل آزادی بیشتر گروگان‌های اسرائیلی که در حملات هفتم اکتبر حماس به غزه برده شدند، افزایش یافته است.

شب گذشته سناتور چاک شومر، رهبر اکثریت مجلس سنا کنگره آمریکا، در سخنانی بی‌سابقه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را متهم کرده که منافع خود را بر منافع دولتش ترجیح داده و به دنبال استفاده از اوضاع جاری برای ماندن در قدرت است.

 

 شومر، بر همین اساس خواستار برگزاری انتخابات در اسرائیل شده است.

 

چاک شومر که سناتور ارشد ایالت نیویورک است و به لحاظ مقام سیاسی، بالاترین منصب به عنوان یک یهودی را در آمریکا دارد، گفت که از نظر او «نتانیاهو راه خود را گم کرده است».

 

این مقام ارشد آمریکایی با اشاره به آمار بسیار بالای جان باختگان و مجروحان در غزه گفته که ادامه عملیات نظامی در غزه موجب انزوای اسرائیل و «تبدیل شدن آن به یک قدرت منفور جهانی» شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر