کد خبر: 183239
A

بیانیه جدید داعش: مجاهدان ۴ نفر مسلح به مسلسل، تفنگ، چاقو و بمب‌های آتشزا بودند

داعش با صدرو بیانیه ای جزئیات بیشتری از حمله شب گذشته به سالن کنسرتی در حومه مسکو که این گروه پیش‌تر مسئولیت آن را برعهده گرفته بود، منتشر کرده است.

بیانیه جدید داعش: مجاهدان ۴ نفر مسلح به مسلسل، تفنگ، چاقو و بمب‌های آتشزا بودند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ داعش با صدرو بیانیه ای جزئیات بیشتری از حمله شب گذشته به سالن کنسرتی در حومه مسکو که این گروه پیش‌تر مسئولیت آن را برعهده گرفته بود، منتشر کرده است.

جزئیات جدیدی که از طریق اکانت‌های گروه داعش در شبکه اجتماعی تلگرام منتشر شده، حاکی است که چهار مهاجم در این جمله مرگبار دست داشته‌اند و تصویری هم منتشر شده که ادعا شده متعلق به این چهار مهاجم است که همگی نقاب دارند.

این به روزرسانی از سوی خبرگزاری «اعماق» متعلق به داعش منتشر شده است که منبع ادعای اولیه این گروه بوده است. در هیچ یک از دو بیانیه منتشر شده در «اعماق» به این که کدام یک از شاخه‌های منطقه‌ای داعش مسبب این حمله بوده‌اند، اشاره‌ای نشده است.

از نظر انگیزه این حمله، «اعماق» گفته است: «این حمله در چارچوب جنگ عادی بین دولت اسلامی و کشورهای «ضد اسلام» انجام شده است.»

سخنگوی داعش گفته است که این حمله توسط «جنگجویانی» انجام شده است که به «مسلسل، تفنگ، چاقو و بمب‌های آتشزا»‌ مسلح بوده‌اند و قبل از این حمله یک ماموریت شناسایی «هماهنگ» هم صورت گرفته است.

روسیه هنوز در مورد این ادعاها اظهارنظری نکرده است، اما آمریکا گفته است که گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) می‌تواند پشت این حمله باشد.

منبع: بی بی سی

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر