کد خبر: 177411
A
روزنامه گردی دیدبان تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۵۶؛

داستان درخت مقدس با نام‌های الله و محمد

صفحه نخست روزنامه اطلاعات، ۴۶ سال قبل ۱۰ بهمن ۱۳۵۶ گزارشی درباره یک نخل در مصر داده است

داستان درخت مقدس با نام‌های الله و محمد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ صفحه نخست روزنامه اطلاعات، ۴۶ سال قبل امروز دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۵۶ را مشاهده می‌کنید که یک خبر قابل توجه و جالب در آن به چشم میخورد؛ 

کلمات الله و محمد بر درخت نخل روییدند. این حادثه که در کفر الشیخ نزدیک قاهره روی داد از طرف مردم مصر بعنوان معجزه تلقی شده است. خبر فوق که از طریق نماینده اطلاعات در قاهره به همراه دو تصویر از آن ارسال شده است را مروری دوباره می‌کنیم.

در یکی از روستاهای نزدیک قاهره بنام کفر الشیخ درخت خرمای ده ساله‌ای وجود دارد که به جای میوه از کنار شاخه‌های آن دو نام مقدس الله و محمد می‌روید. به گفته صاحب این نخل نام الله از سال هفتم و نام محمد از سال هشتم رشد این نخل از کنار شاخه‌های آن روییده است. 

وقتی که به قسمت‌های روییدنی نخل که از جنس همان چوب نخل است نگاه کنید نام الله و محمد را به صورتی که تصور می‌رود از چوب نوشته باشند، می‌بینیم.

این‌نخل حدود ده سال پیش غرس شده و برخلاف سایر نخل‌ها تاکنون میوه نداده است. این درخت و نوشته‌های استثنایی آن هر روز مورد بازدید عده زیادی از مردم قرار می‌گیرد و به درخت مقدس موسوم شده است. 

پاره‌ای از محققین و دانشمندان عرب نیز از این درخت دیدن کرده اند و نوشته‌های استثنایی آن را مورد بازدید قرار داده‌اند.

دکتر عبدالرزاق نوفل یکی از دانشمندان برجسته مصری که از مورخین بزرگ‌اسلامی به شمار می‌رود نوشته‌های شبیه دو اسم‌ مقدس الله و محمد درخت مزبور را چیزی شبیه معجزه خواند. وی افزود عقل بشر از درک قدرت‌های الهی عاجز است. 

photo_2022-01-29_20-34-44

تصویر بالا کلمه الله و تصویر زیر کلمه محمد را که به صورت شاخه‌های درخت روییده است را نشان می‌دهد.

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر