کد خبر: 177529
A
روزنامه‌گردی دیدبان تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۵۸:

«سیا» نقشه فرار ۶ دیپلمات امریکایی را طرح کرده بود

روزنامه بامداد امروز در روز پنجشنبه ۱۱ بهمن‌ سال ۱۳۵۸ اختصاص دارد به فاش شدن چگونگی فرار ۶ دیپلمات آمریکایی با همکاری سازمان سیا. در همین زمینه وزارت خارجه ایران به دولت کانادا اخطار داده و صادق قطب زاده اعلام‌ کرده است که دولت کانادا تقاص عمل خود را پس خواهد داد.

«سیا» نقشه فرار ۶ دیپلمات امریکایی را طرح کرده بود

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ تیتر اول صفحه نخست روزنامه بامداد امروز در روز پنجشنبه ۱۱ بهمن‌ سال ۱۳۵۸ اختصاص دارد به فاش شدن چگونگی فرار ۶ دیپلمات آمریکایی با همکاری سازمان سیا. در همین زمینه وزارت خارجه ایران به دولت کانادا اخطار داده و صادق قطب زاده اعلام‌ کرده است که دولت کانادا تقاص عمل خود را پس خواهد داد. بنی صدر هم در مصاحبه با نشریه لوموند گفته است که مردم به ندای وجدان خود به من‌ رای دادند. بهبودی امام خمینی هم موجب شادی و شعف در سراسر کشور شده است. از دیگر تیترهای دیگر این روزنامه میتوان به آموزش عملی نظامی ملت ایران در هفته بسیج، اعتراض شدید به گرانی ارزاق در تهران و جزئیات برگزاری اولین سالگرد هفته جشنهای انقلاب اشاره داشت. اما اطلاعیه و بخشنامه سازمان سنجش و وزارت علوم‌ درباره نظرخواهی برای روش تازه برگزاری کنکور را برای این شماره #دیدبان_تاریخ انتخاب کرده ایم که در ادامه از نظر می گذرانید؛

IMG_20230131_092146_140

سازمان سنجش آموزش کشور روش گزینش دانشجو در موسسات آموزش عالی کشور در سال ۶۰-۵۹ را به نظرخواهی گذاشت و از دست اندرکاران و دانش آموزان خواست طرحها و نظرات خود را هر چه زودتر به این سازمان ارسال دارند. اطلاعیه ای که به همین منظور از سوی سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده به شرح زیر است؛

سازمان سنجش آموزش کشور در نظر دارد به منظور یافتن بهترین روشهای گزینش دانشجو برای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور سال تحصیلی ۶۰-۵۹ اقدام به یک همه پرسی از کلیه دانش آموزان بخصوص دانش آموزان سال آخر مدارس، اولیای آنان، کلیه دانشگاهیان و سرانجام تمامی صاحبنظران کند. لذا از تمامی علاقمندان تقاضا می شود نظرات و پیشنهادات خود را هر چه زودتر به نشانی خیابان ویلا، ساختمان شماره دو وزارت فرهنگ و آموزش عالی روابط عمومی سازمان سنجش ارسال دارند.

به همین منظور از سوی وزارت فرهنگ و آموزش عالی نیز بخشنامه ای به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ارسال شد؛ 

همانطور که استحضار دارند کنکور سراسری مورد ایراد و انتقاد صاحبنظران در امور دانشگاهی است‌. این ایراد و انتقاد هم به لحاظ نحوه و برگزاری کنکور و روش سنجش و هم به اعتبار محتوای سوالات و مسایل دیگر است. با توجه به اینکه هر چه زودتر باید برای امتحانات ورودی سال آینده اقدام لازم معمول داشت باید ترتیبی اتخاذ شود که صاحبنظران آن دانشگاه در جلساتی که به این منظور تشکیل میدهند مسایل را بررسی کرده و نتیجه را با ذکر نام صاحبنظران تا ۱۵ بهمن به این وزارت اطلاع دهند تا با تشکیل سمیناری از تنظیم کنندگان این نظرات تصمیم مقتضی در خصوص امتحانات ورودی سال آینده حداکثر تا نیمه اسفند اتخاذ شود.

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر