کد خبر: 183589
A
روزنامه گردی دیدبان تاریخ ۸ فروردین ۱۳۵۸؛

آتش‌بس در گنبد اعلام شد

اعلام آتش بس در گنبد با امضای یک توافقنامه بین ترکمن‌ها و کمیته مرکزی و دولت پس از کشته شدن ۱۶ نفر و مجروح شدن ده‌ها نفر از مردم، تیتر اول روزنامه کیهان در در روز چهارشنبه ۸ فروردین سال ۱۳۵۸ است. این روزنامه در شماره امروز خود در ۴ صفحه اضافی نشانی کلیه مراکز اخذ رای در تهران را منتشر کرده است. گویا یک هیات بین المللی نیز بر رفراندوم نظارت خواهد کرد. امام خمینی هم اعلام کرده است که عوامل رژیم سابق قصد خرابکاری در صندوق‌های رای را داشته‌اند. عکس یک روزنامه هم اختصاص دارد به آسیب دیدن صدها آلونک در جنوب شهر تهران بخاطر بارندگی شدید و سیلاب.

آتش‌بس در گنبد اعلام شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ اعلام آتش بس در گنبد با امضای یک توافقنامه بین ترکمن‌ها و کمیته مرکزی و دولت پس از کشته شدن ۱۶ نفر و مجروح شدن ده‌ها نفر از مردم، تیتر اول روزنامه کیهان در در روز چهارشنبه ۸ فروردین سال ۱۳۵۸ است. این روزنامه در شماره امروز خود در ۴ صفحه اضافی نشانی کلیه مراکز اخذ رای در تهران را منتشر کرده است. گویا یک هیات بین المللی نیز بر رفراندوم نظارت خواهد کرد. امام خمینی هم اعلام کرده است که عوامل رژیم سابق قصد خرابکاری در صندوق‌های رای را داشته‌اند. عکس یک روزنامه هم اختصاص دارد به آسیب دیدن صدها آلونک در جنوب شهر تهران بخاطر بارندگی شدید و سیلاب. به صفحات داخلی روزنامه می‌رویم به سخنان نخست وزیر بازرگان در جمع دانشگاهیان تبریز در زمینه طرح استقلال دانشگاه‌ها و مسایل دیگر کشور برمی‌خوریم که متن این خبر به شرح زیر است:

IMG_20230328_082001_141

تبریز- خبرنگار کیهان؛

طرح استقلال دانشگاه‌ها با توجه به پیشنهادات هر دانشگاه تهیه خواهد شد و دولت در حال حاضر منتظر رسیدن این پیشنهادات است.

مهندس مهدی بازرگان نخست وزیر در جلسه گفت و شنود با دانشگاهیان تبریز این مطلب را اعلام کرد و گفت: مادامی که طرح استقلال دانشگاه‌ها تهیه نشده است ما به روال گذشته عمل خواهیم کرد.

نخست وزیر در قسمتی از سخنان خود همچنین گفت: تمایلات ضد غربی به معنی طرد علوم و تکنیک غربی نیست و اگر در برخورد مشروطیت با غرب، روحانیون هم با فکر صدر اسلام به استقبال علوم و دنیای غرب می‌رفتند تجهیزات غربی از دروازه‌های دیگر برای تسلط و برتری جویی وارد نمی‌شد.

نخست وزیر در مورد سیستم مدیریت گفت: سیستم مدیریت در دموکراتیک ترین و فاشیست‌ترین رژیم‌ها از بالا به پایین است و نباید مفهوم شوراها به معنی تسلیم و از بین بردن سیستم مدیریت تلقی شود.

مهندس بازرگان ضمن اشاره به سابقه طولانی استبداد و استعمار در ایران گفت: استبداد در کشور ما ریشه دو هزار و پانصد ساله دارد در حالیکه استعمار هیچوقت در ایران نبود و حمله دشمن نیز همیشه نظامی نیست بلکه حمله مداوم، حملات اقتصادی است و استقلال هر مملکتی بدون استقلال اقتصادی نیست.

IMG_20230328_082001_021

نخست وزیر در مورد ورود فرآورده های کشاورزی نیز گفت: علت ورود محصولات کشاورزی به کشور هزینه زیاد تولید در داخل مملکت است و این نقیصه جز از راه‌های مدرنیزه و علمی کردن کشاورزی بر طرف نمی‌شود و از این رو باید در حد توانایی، علوم و تجهیزات غربی را به کار بگیریم.

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر