کد خبر: 162258
A

هشدار زرد مدیریت بحران تهران: احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک تا دوشنبه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به آماده باش مدیریت بحران به دنبال صدور هشدار زرد وزش باد و بارش باران، گفت: تهرانی‌ها تا دوشنبه از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

هشدار زرد مدیریت بحران تهران: احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک تا دوشنبه

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار زرد وزش باد شدید و گرد و خاک اظهارکرد: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی این هشدار از فردا شنبه ۲۸ مردادماه تا روز سه شنبه ۳۱ مردادماه برای نیمه جنوبی و غربی استان تهران صادر شده است.

یزدی مهر با بیان اینکه تاکید مدیریت بحران به هنگام وزش باد شدید اجتناب از قرار گرفتن در ارتفاعات و توقف در کنار درختان فرسوده، تابلوهای تبلیغاتی و بناهای سست و نیمه کاره است، گفت: شهروندان عزیز به خصوص سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای توجه داشته باشند به علت وزش باد و احتمال گرد و خاک از حضور درفضای باز خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: طبق اعلام سازمان هواشناسی به موازات هشدار وزش باد شدید و گرد و خاک از شنبه ۲۸ تا دوشنبه ۳۰ مردادماه رگبار باران و احتمال رعدوبرق در بعضی نواحی نیمه شمالی به ویژه در ارتفاعات شمال شرقی نیز پیش بینی شده است.

وی در ادامه بر ضرورت احتیاط در تردد جاده‌ای، پرهیز از صعود به ارتفاعات، عدم توقف درحاشیه رودخانه و مسیل‌ها تاکید کرد و گفت: به هنگام صدور هشدار از همه مردم می‌خواهیم به موارد توصیه شده دقت ویژه داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران همچنین به ابلاغ هشدار به همه دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران و امدادرسان اشاره کرد و افرود: مدیریت بحران در حال آماده باش کامل است.

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر