کد خبر: 174827
A
تایید گزارش دیده بان ایران؛

رئیس سازمان محیط‌زیست: پساب تمام صنایع زنجان به سمت رودخانه جاری است

معاون رئیس‌جمهور در سفر به استان زنجان با تاکید بر این که استفاده از پلاستیک‌های زیر ۲۵ میکرون در کشور ممنوع خواهد شد، گفت: پساب تمام صنایع زنجان به سمت رودخانه جاری است، این در حالی است که تمام این واحدها مکلف به داشتن واحد تصفیه پساب هستند.

رئیس سازمان محیط‌زیست:  پساب تمام صنایع زنجان به سمت رودخانه جاری است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران، علی سلاجقه در جریان سفر ریاست محترم جمهور و اعضای هیات دولت به استان زنجان، ضمن بازدید از واحد تصفیه پساب «شرکت نیک‌ریس زنجان»، اظهار داشت: به دلیل اینکه عمده پساب صنایع استان زنجان به سمت زنجان‌رود می‌رود، همه صنایع استان مکلف به داشتن واحد تصفیه پساب هستند. دیده بان ایران امروز در گزارشی به رها سازی پساب های صنایع زنجان در زمین های کشاورزی و رودخانه ها پرداخته بود. 

بیشتربخوانید:صادرات سرطان از زنجان به دلیل ورود شیرابه پسماندهای «روی» به اراضی کشاورزی

وی افزود: شرکت نیک‌ریس هم یکی از این شرکت‌‌ها است که اقدامات محیط‌زیستی خوبی را انجام داده است. همچنین این مجموعه در بحث HSE (ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست) نیز عملکرد خوبی داشته است. 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به راه‌اندازی خانه‌های محیط زیست در کشور گفت: آموزش یک اصل مهم در زمینه محیط‌زیست است و اگر مردم به درستی آموزش داده شوند، دیگر نیازی به اختصاص هزینه‌های سنگین نخواهد بود. 

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر این که بودجه مسئولیت اجتماعی شرکت‌هایی که آلاینده محیط‌زیست هستند باید صرف جبران آسیب‌های زیست‌محیطی شود، اظهار داشت: واحد HSE رکن اصلی مجموعه‌های صنعتی است و نبود این واحدها شاخصه منفی در رشد و توسعه و همچنین رعایت ضوابط زیست محیطی محسوب می‌شود. 

براساس اعلام روابط‌عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست، امروز در جریان سفر ریاست محترم جمهور و اعضای هیات دولت به استان زنجان، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست ضمن نظارت میدانی بر فعالیت‌های «شرکت نیک‌ریس زنجان» که در زمینه ریسندگی و بافندگی فعالیت دارد، خانه محیط‌زیست این شرکت را افتتاح کرد.

منبع: سایت دیده بان ایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر