کد خبر: 181867
A

کدام میوه‌ها شما را باهوش می‌کنند؟/ ارتقای بهره هوشی با خوردن این ۵ میوه‌

بسیاری از میوه‌ها علاوه بر تأمین ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری، حاوی ترکیبات طبیعی هستند که به طور بالقوه می‌توانند عملکرد مغز و توانایی‌های شناختی را بهبود بخشند.

کدام میوه‌ها شما را باهوش می‌کنند؟/ ارتقای بهره هوشی با خوردن این ۵ میوه‌

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛میوه‌ها دارای برخی مواد مغذی هستند که از بروز بیماری‌های مغزی به‌خصوص بیماری‌های مزمن مانند آلزایمر پیشگیری می‌کنند و در ارتقای قدرت حافظه، تصمیم‌گیری سریع و عملکرد خوب مغز نقش دارند.

 

۱) انار

مصرف انار و آب انار، عملکرد شناختی را بهبود می‌بخشد و باعث بهبود حافظه در بزرگسالان و میانسالان می‌شود.

 

۲) پرتقال

پرتقال با دارا بودن ویتامین C، برای حفظ سلامت مغز و عملکرد شناختی ضروری است. خوردن پرتقال به دلیل دارا بودن فلاونوئیدهایی چون هسپریدین و نارینژنین در حفظ بافت‌های مغز نقش دارد.

 

۳) سیب

مطالعات نشان می‌دهد مصرف منظم آب سیب به مدت چهار هفته باعث بهبود عملکرد حافظه در افراد مسن، که اختلالات شناختی خفیفی دارند، می‌شود.

 

۴) موز

موز سرشار از پتاسیم است و مصرف آن در حفظ عملکرد صحیح مغز نقش پررنگی دارد. پتاسیم به تنظیم فعالیت الکتریکی مغز و بهبود عملکرد شناختی کمک می‌کند.

 

۵) کیوی

کیوی سرشار از ویتامین C است و به محافظت از مغز در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. کیوی هم‌چنین منبع خوبی از فولات است و در ارتقای سلامت مغز و عملکرد شناختی نقش دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر