کد خبر: 10258
A

روایت شریعتمداری از پیش بینی‌های نوستراداموسی‌اش در سال ۸۸

روزنامه کیهان در شماره امروز خود، خبر سخنرانی چهارشنبه شبِ حسین شریعتمداری در میان مردم گلوگاه مازندران را منتشر کرده است؛ مدیر مسئول کیهان در سخنرانی مزبور پیش بینی های خود در ایام سال 88 را بازگو کرد.

 روایت شریعتمداری از پیش بینی‌های نوستراداموسی‌اش در سال ۸۸

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، روزنامه کیهان در شماره امروز خود، مشروح سخنرانی چهارشنبه شبِ حسین شریعتمداری در میان مردم گلوگاه مازندران را منتشر کرده است؛ مدیر مسئول کیهان  در سخنرانی مزبور پیش بینی های خود در ایام سال 88 را بازگو کرد.

فتنه 88 تقابل دو جناح نبود و درگیری هم بر سر انتخابات پدید نیامده بود، بلکه در یک سوی فتنه اسلام و انقلاب و در سوی دیگر آن دشمنان اسلام و انقلاب مقابل هم قرار گرفته بودند و انتخابات نیز مانند همه کودتاهای رنگی فقط بهانه فتنه‌گران بود که مطابق اسناد موجود با مدیریت مستقیم مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس به آنها دیکته شده بود، اصحاب و سران فتنه این واقعیت شرم‌آور را پنهان نکردند و در اوج فتنه شعار« انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» را سر دادند، تصویر حضرت امام(ره) را پاره و لگدمال کردند، قید اسلام را از گزاره جمهوری اسلامی ایران خط زدند و نهایتا روز ششم دیماه 88 ماهیت نفرت‌انگیز خود را با اهانت به ساحت مقدس عاشورای حسینی(ع) و سنگباران نمازگزاران عاشورا به نمایش درآوردند.

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان که چهارشنبه شب در اجتماع انبوه و پرشور مردم گلوگاه و در مصلای این شهر به مناسبت سالگرد 9 دی سخن می‌گفت ضمن ارائه تاریخچه مختصری از شکل‌گیری فتنه آمریکایی اسرائیلی 88 که با اسناد مکتوب همراه بود گفت؛ این اسناد که تاکنون اصحاب و سران فتنه نتوانسته‌اند هیچیک از آنها را انکارکنند کمترین تردیدی باقی نمی‌گذارد که فتنه 88 تحت مدیریت بیرونی مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس به صحنه  آمده و براندازی جمهوری اسلامی ایران هدف نهایی آن بوده است.

شریعتمداری به مصاحبه کنت تیمرمن در 21 خرداد 88 یعنی یک روز قبل از انتخابات اشاره کرد که گفته بود «فردا در ایران یک انتخابات نیست بلکه یک انقلاب سبز کلید می‌خورد» وی در ادامه فهرستی از کارشناسان برجسته سرویس‌های اطلاعاتی «سیا» و MI6  انگلیس را ارائه کرد که قبل از انتخابات تحت عناوین آکادمیک به ایران آمده و برای کسانی که بعدها در فتنه نقش آفریدند کارگاه‌های آموزشی دایر کرده بودند. مدیرمسئول کیهان به اسنادی اشاره کرد که نشان می‌داد اصحاب فتنه به آمریکا پیشنهاد تحریم‌های سخت و فلج‌کننده علیه مردم وطن خود را داده بودند. مدیرمسئول کیهان با طرح این نمونه‌ها پرسید؛ آیا واژه‌ای غیر از وطن‌فروشی می‌تواند گویای جنایتی باشد که اصحاب و سران فتنه مرتکب شده‌اند؟ شریعتمداری توضیح داد که البته حساب فریب‌خوردگان از سران و عوامل اصلی فتنه جداست. آنان بعد از پی بردن به اصل ماجرا، صحنه را ترک کردند و حتی روز 9 دیماه 88 در اعتراض به وطن‌فروشی سران فتنه به میدان آمده بودند.

شریعتمداری گفت؛ ما در کیهان تمامی مراحل فتنه را قبل از وقوع پیش‌بینی و اعلام کرده بودیم و افزود؛ بدیهی است که فقط خدای متعال از غیب آگاه است و پیش‌بینی ما براساس فرمول کودتاهای مخملی صورت می‌گرفت که فتنه آمریکایی اسرائیلی 88 یکی از آنها بود.

 شریعتمداری در ادامه به سندی از مصاحبه مایکل لدین، مشاور امنیتی سابق آمریکا اشاره کرد که در آن با صراحت می‌گوید «ما روزی خواهیم نشست و در مورد تاریخ پنهان جنبش سبز صحبت خواهیم کرد و همه شما خواهید گفت که جنبش سبز از سال 2009 (1388) شروع شد اما من اسنادی ارائه می‌کنم که نشان می‌دهد ریشه این حرکت به اواسط دهه 1980 (سال‌های 65 و 66) بازمی‌گردد. ما از آن هنگام با دفتر موسوی نخست‌وزیر وقت ایران در تماس بودیم».

مدیرمسئول کیهان به خاطره‌ای اشاره کرد و گفت؛ طی سخنانی در مسجد سید اصفهان گفتم که فتنه‌گران به زودی یک رنگ انتخاب می‌کنند و این اظهارنظر مورد اعتراض یکی از شخصیت‌های برجسته حوزه قرار گرفت ولی هنگامی که متن فرمول کودتاهای مخملی را به ایشان نشان دادم و چند روز بعد فتنه‌گران رنگ سبز را به عنوان نماد خود انتخاب کردند، همین آقا که شخص بسیار محترمی نیز هست، پرسید؛ حرکت بعدی چیست؟ و نگارنده براساس فرمول جین شارپ و رورتی و جرج سوروس عرض کردم که آشوب بعد از انتخابات حرکت بعدی است.

مدیرمسئول کیهان در ادامه سخنان خود به حرکت شرم‌آور فتنه‌گران در روز عاشورا اشاره کرد که در آن ضمن اهانت به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) نمازگزاران ظهر عاشورا را نیز سنگباران کرده بودند و گفت؛ سران فتنه این جماعت را «مردمان خداجوی» نامیدند و سران و عوامل نام و نشان‌دار فتنه تاکنون هرگز از حرکت شرم‌آور آنان ابراز برائت نکرده‌اند. وی افزود؛ یکی از روحانی‌نماهای حامی فتنه گفته بود من قصد داشتم اهانت به امام حسین(ع) را محکوم کنم ولی دیدم ممکن است عده‌ای سوءاستفاده کنند!  شریعتمداری گفت؛ یعنی منافع حزبی این آقا برای ایشان از ساحت مقدس امام حسین علیه‌السلام با ارزش‌تر است!

مدیرمسئول کیهان با اشاره به خودداری سران و عوامل فتنه از اظهار ندامت نسبت به جنایاتی که مرتکب شده‌اند گفت؛ آنها در جلسات خصوصی اعتراف می‌کنند که تقلب در انتخابات محال بوده است ولی حاضر به اعتراف علنی نیستند و این تنها می‌تواند دو علت داشته باشد. اول آن که با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه قرار و مدارهایی داشته‌اند که از افشای آن می‌ترسند و دوم این که هنوز هم خیال خیانت دیگری را در سر می‌پرورانند و در هر دو حالت حضور آنان در پست‌های کلیدی به منزله پایگاه داخلی دشمنان بیرونی است و توضیح داد که فتنه 88 کبریت سوخته است و فتنه‌های بعدی را باید در قالب‌های دیگری جست‌وجو و خنثی کرد. شریعتمداری نفوذ به مراکز سیاست‌پرداز و تصمیم‌گیری نظام را یکی از خطرناکترین توطئه‌های دشمن دانست و گفت؛ دشمن در این حالت با بهره‌گیری از عوامل نفوذی خود پایه‌های اقتدار نظام را نشانه می‌رود تا از این طریق جمهوری اسلامی ایران را از اقتدار خالی کرده و به لقمه‌ آسانی برای بلعیدن از سوی آمریکا و متحدانش تبدیل کند و در توضیح گفت؛ وقتی در اوج ناامنی منطقه، کسانی نسخه کاهش قدرت نظامی کشور را می‌پیچند و یا در حالی که جوانان از بیکاری رنج می‌برند، افرادی برای اروپایی‌ها و کره‌ای‌ها و آمریکایی‌ها اشتغال‌ ایجاد می‌کنند و یا منتقدان دلسوز را به جای بررسی و ارزیابی انتقاد آنان با اهانت پاسخ می‌دهند، وقتی آمریکا در بحران بی‌سابقه اقتصادی و گرفتاری در منطقه به سر می‌برد، در پی توافق با آمریکا هستند و امتیازات نقد را سخاوتمندانه به شیطان بزرگ تقدیم می‌کنند، فساد اقتصادی 8 هزار میلیارد تومانی را در حد بدهی بانکی معرفی می‌کنند و... این احتمال پدید می‌آید که مبادا می‌خواهند مردم را به گوشه رینگ ببرند و با ضربات ناشی از مشکلات فراوان خسته کنند که چه بشود؟ آنها در همان حال  راه خروج از مشکلات را سازش با آمریکا معرفی می‌کنند و این در یک کلمه یعنی بازگشت به دوران طاغوت و سلطه دوباره آمریکا بر جان و مال و نوامیس مردم.

شریعتمداری توضیح داد که وقتی به جای حل و فصل مشکلات و نارسایی‌ها، آنها را به گردن این و آن می‌اندازند، می‌توان حدس زد که قصد برطرف کردن مشکلات را ندارند و اگر چنین باشد، باید نگران توطئه‌ای بود که در راه است. وی به عنوان مثال گفت؛ این روزها ماجرای گورخواب‌ها مطرح شده است که شمار آنها هرچه باشد ناگوار است ولی آقایان به جای آن که مسئولیت این پلشتی را بپذیرند، به گونه‌ای اظهارنظر می‌کنند که گویی در این ماجرا هیچ تقصیری متوجه آنان نیست و حال آن که ننگ گورخواب‌ها بر پیشانی کسانی نقش بسته است که زندگی‌های اشرافی را ترویج می‌کنند و حقوق‌های نجومی را قانونی می‌دانند و یا برای بازپس‌گیری مبالغ کلان و چند هزارمیلیارد تومانی بدهی‌های بانکی دست روی دست گذاشته‌اند.

مدیرمسئول کیهان برجام را فاجعه‌ای نامید که تنها دستاورد آن اثبات غیرقابل اعتماد بودن آمریکاست و گفت؛ سخن از برجام 2 و 3 و 4 مفهومی جز بازتولید فاجعه ندارد و کسانی که در این شیپور می‌دمند، برای مردم این مرز و بوم نسخه فلاکت می‌پیچند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر