کد خبر: 115909
A

مدیرحوزه های علمیه قم: ۳۰۰ مرکز حوزوی وطلبه هایی با ۱۱۰ ملیت در این شهر وجود دارد

آیت‌الله علیرضا اعرافی: ۱۰۰ هزار نفر حوزوی از سراسر کشور و همچنین ۱۱۰ ملیت از کشورهای مختلف در قم مشغول به تحصیل حوزوی هستند که از این میان ۱۰ هزار استاد مشغول به تحصیل هستند

 مدیرحوزه های علمیه قم: ۳۰۰ مرکز حوزوی وطلبه هایی با
 ۱۱۰ ملیت در این شهر وجود دارد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آیت‌الله علیرضا اعرافی دیروز در دیدار حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با تاکید بر اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید تمام و استعداد خودمان را برای خدمت به مردم بسیج کنیم و خودمان را محو خدمت و کار کنیم اظهار کرد: مسئولان باید به الگویی خوبی از مدیریت انقلابی تبدیل شوند به طوری که عقلانیت را با شجاعت و جسارت همراه کنند که این مهم بن‌بست شکن است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه‌های علمیه در پرتو انقلاب اسلامی تحولات خوبی رخ‌داده است تصریح کرد: ۱۰۰ هزار نفر حوزوی از سراسر کشور و همچنین ۱۱۰ ملیت از کشورهای مختلف در قم مشغول به تحصیل حوزوی هستند که از این میان ۱۰ هزار استاد مشغول به تحصیل هستند.

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که ۳۰۰ مرکز حوزوی در قم وجود دارد، تصریح کرد: حجم مقالات و آثار تحقیقی در قم بسیار بالا است و در زمینه علوم اسلامی رتبه اول را در کشور دارد.

وی با اذعان به اینکه بیش از ۱۰۰ مجله از حوزه مجوز دارد و غیر از مجله‌های علمی است که در دانشگاه‌ها وجود دارد گفت: در سال‌های پس از انقلاب در حوزه بانوان به‌صورت نظام‌مند تحول خوبی صورت‌گرفته است و علاوه بر این در حوزه بین‌الملل نیز در طی این دهه‌ها اقدامات خوبی صورت‌گرفته است.

اعرافی با بیان اینکه قم سررشته بسیاری از علوم در ایران و خارج است گفت: نهادهای مهمی در این شهر وجود دارد که می‌توان از توانمندی‌های آن ها بهره برد.

وی فعالیت های اجتماعی حوزه های علمیه را مورد توجه قرار داد و گفت: برای کارکرد اجتماعی حوزه کارگروه‌های جهادی را سامان دادیم به طوری که هم اکنون ۱۰ هزار جهادگر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه در حوادث و بلایای طبیعی و سایر موارد مانند بیماری کرونا جهادگران حوزوی در خدمت مردم بودند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نبودند گفت: علاوه بر این ستادهای راهبری اجتماعی حوزه‌های علمیه تعاملات خوبی نیز با نهادها و سازمان‌ها داشته‌اند.

اعرافی تصریح کرد: تهیه پژوهش‌های موردنیاز نظام از دیگر برنامه‌هایی است که امسال در حوزه‌های علمیه در دستور کار قرار گرفته و تاکنون ۱۰۰ پژوهش در این زمینه گردآوری شده است.

وی با اشاره به مأموریت‌ها و رسالت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در زمینه بیمه‌ها نیز باید صنعت بیمه ارتقا داده شود.

اعرافی خاطرنشان کرد: علاوه بر این در زمینه یارانه‌ها نیز می‌توان هدفمندتر و دقیق‌تر کارکرد و دنیا نیز تجربه‌هایی در این زمینه دارد که باید با حفظ الگوی ایرانی اسلامی از آن ها بهره برد و خصوصاً باید تدابیری اندیشیده شود که اقشار آسیب‌پذیر جامعه زیر چتر بیمه و هدفمندی یارانه‌ها باشند

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر