کد خبر: 161423
A

سخنگوی سپاه: اگر کشتی‌هایمان را توقیف کنند، کشتی‌هایشان را توقیف می‌کنیم

سخنگوی سپاه گفت: جمهوری اسلامی به درجه‌ای از قدرت و توان رسیده که می‌تواند در برابر هر اقدام و شیطنت آمریکایی‌ها مانند توقیف کشتی‌ها، مقابله به مثل کرده و کشتی‌های آن‌ها را توقیف کند.

سخنگوی سپاه: اگر کشتی‌هایمان را توقیف کنند، کشتی‌هایشان را توقیف می‌کنیم

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ سردار سرتیپ پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه ‌در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که با حضور فرمانده سپاه علی بن ابیطالب علیه السلام‌، رئیس مرکز صدا و سیمای قم و جمعی از مدیران و اصحاب رسانه در شهر مقدس قم برگزار شد، با بیان اینکه کشور‌های منطقه به درستی متوجه ‌شده‌اند که ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ منطقه‌‌ای است، اظهار داشت: در نبرد‌های مستقیم بین ایران و آمریکا طی سال‌های اخیر، کشور‌های منطقه به ضعف آمریکا و در مقابل قدرت جمهوری اسلامی پی برده و درک کرده‌اند امنیت خلیج فارس باید توسط کشور‌های پیرامون آن تأمین شود.

وی افزود‌: خدای بزرگ را شاکریم که ایران اسلامی به درجه‌ای از قدرت و توان رسیده ‌که می‌تواند برابر هر اقدام و شیطنت آمریکایی‌ها مانند توقیف کشتی‌ها ، مقابله به مثل کرده و کشتی‌های آنها را توقیف کند.

سخنگوی سپاه اقتدار و آمادگی‌های همه جانبه نیروهای مسلح را از ارکان بازدارندگی کشور دانست و با قدردانی از تلاش‌های اصحاب رسانه در انعکاس این اقتدار و عظمت تاکید کرد: دشمنان ملت ایران به خوبی از توانمندی‌های ملت ایران به ویژه نیروهای مسلح برای مقابله با هر تهدید و توطئه‌ای آگاه هستند و بار دیگر یادآور می‌شویم شیطنت‌های آمریکا با اقدام متقابل جمهوری اسلامی همراه خواهد بود.

سردار شریف با بیان اینکه در گام اول انقلاب زیرساخت‌های لازم برای پیشرفت و تمدن‌سازی شکل گرفته است، گفت: در گام دوم انقلاب درحال جهش مضاعفی هستیم و به فضل الهی سال‌های آینده سال‌های شکوفایی و اقتدار بیشتر ایران است.

سخنکوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه با تلاش و سرمایه‌گذاری عظیم و همه‌جانبه تأکیدامپراتوری رسانه‌ای دشمن، سخن و پیام نجات‌بخش انقلاب به آن اندازه‌ای که باید‌، به گوش مخاطبان نمی‌رسد، تصریح کرد: فشار‌های سنگین رسانه‌ای اردوگاه دشمنان در تلاش است تا وضعیت روبه به پیشرفت انقلاب اسلامی را مخدوش، تحریف و سرشار از بحران و در آستانه فروپاشی نشان دهد.

وی عنوان کرد: اینکه رئیس جمهور فرانسه حاضر می‌شود با یک خبرنگار دون پایه اپوزیسیون مصاحبه کند یا رئیس جمهور آلمان با یک فوتبالیست ایرانی خودشیفته، عصبانی و فاقد سواد و اعتدال، ملاقات سیاسی می‌کند بخاطر همین فشاررسانه‌ای و تصور غلط آن‌ها از القای پایان کار انقلاب توسط همین افراد و جریان‌های معلوم الحال همراه آنان بوده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شکست فتنه سال گذشته‌ گفت: مردم ایران مردم هوشیاری هستند و خادم و خائن را به خوبی تمیز می‌دهند و در بزنگاه‌های حساس تصمیم‌گیری و اقدام به خوبی و با صلابت و بصیرت به میدان می‌آیند.

سردار شریف با بیان اینکه تاریک‌ترین نقطه فتنه سال اخیر این بود که تعدادی از افراد دون‌پایه در‌صدد بودند تا بلکه بتوانند توهم رهبری مردم زمان‌شناس، آگاه و با بصیرتی مانند ایران را در اختیار بگیرند، خاطرنشان کرد: مردم وقتی قیافه رضا پهلوی آن دزد سرگردنه را به عنوان یکی از سران اصلی اغتشاشات اخیر دیدند، راه خود را با فتنه‌گران جدا کردند.

وی در ادامه گفت: بسیاری از سیاستمداران و نظریه‌پردازان غربی در مناسبت‌های مختلف به صراحت بیان کردند که تمام پیش‌بینی‌ها و برنامه‌های آن‌ها علیه انقلاب اسلامی با یک سخنرانی کوتاه مقام معظم رهبری نقش برآب می‌شود.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به اینکه دشمنان تمام خط تخریبی خود را بر جایگاه ولایت نشانه گرفته‌اند، تصریح کرد: یکی از داشته‌های بزرگ و سرمایه‌های عظیم و قدرتمند ما، داشتن رهبری الهی است که ملت ما و سایر مردم آزاده در فراتر از جغرافیای ایران را رشد می‌دهد و بالنده‌تر می‌کند.

سردار شریف بیان داشت: کسانی می‌توانند اهمیت و نقش سترگ انقلاب اسلامی را به خوبی درک کنند که شناخت دقیقی از تاریخ 200 سال گذشته ایران داشته باشد و به درستی متوجه باشند که قبل از انقلاب چه سرزمین‌هایی به دلیل خیانت و بی‌کفایتی حاکمان از جغرافیا و نقشه کشور عزیزمان اجدا شدند و چه ثروت‌هایی چپاول و مردم نیز در چه وضعیتی زندگی می‌کردند.

وی در تشریح اهداف جنگ شناختی و رسانه‌ای دشمن خاطرنشان کرد: دشمن در قالب فضای سنگین رسانه‌ای می‌خواهد جامعه 85 میلیونی ایران را فقیر، وامانده و سرافکنده و پشت مرز‌های ایران را بهشتی سرشار از رفاه و امکانات نشان دهد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در کنار اخبار منفی باید نسبت به انعکاس دستاورد‌ها و موفقیت‌های نظام اسلامی نیز اهتمام کافی وجود داشته باشد، اظهار داشت: دشمن برای سیاه‌نمایی و تولید یاس و ناامیدی می‌خواهد چهره مدیران انقلابی و دستاورد‌های نظام را مخدوش و ناکافی نشان دهد.

وی یادآور شد: ماموریت رسانه‌های معاند این است که منزلت جمهوری اسلامی را کاهش و مردم را از یک انقلاب بزرگ و بالنده پشیمان و شرایط جاری را بحرانی و آینده را تیر و تار نشان دهند.

سردار شریف درخشش استقلال و امنیت ایران در جهان امروز را واقعیتی انکارناپذیر و تاریخی توصیف کرد و افزود: امروز جمهوری اسلامی یک کشور کاملاً مستقل است و تمام تصمیمات و مقدرات آن تحت اراده مردم و بدون وابستگی به بیگانه، در داخل گرفته می‌شود و همزمان از حامیان انقلاب و جبهه مقاومت در منطقه نیز دفاع می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت توجه اصحاب رسانه به عنصر بازخورد و جریان‌سازی خبری، عنوان کرد: کار خبری ما نباید به نحوی باشد که پازل دشمنان را در ایجاد احساس ناامیدی تکمیل کند؛ ‌امیدآفرینی در برابر یاس آفرینی رسانه‌های معاند، یکی از رسالت‌های مهم اصحاب رسانه است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه جایگاه ویژه‌ای نزد سپاه و پاسداران انقلاب دارد، تصریح کرد: تعاملات و ارتباطات خوب و صمیمانه بین سپاه و اصحاب رسانه منشأ آثار و برکات زیادی برای این نهاد انقلابی و مجموعه کشور بوده است.

سردار شریف با بیان اینکه شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس الکوی برآمده از نهضت امام راحل هستند، ادامه داد: شهدایی مانند سردار سرافراز شهید مهدی زین‌الدین از الگو‌های برتر و الهام‌بخش ملی به ویژه نزد جوانان شهر مقدس قم هستند.

وی پدیده پلید و شیطانی قرآن سوزی در برخی از کشور‌های اروپایی را نقشه صهیونیستی برای خدشه‌دار کردن چهره مسلمانان دانست و عنوان کرد: پیام قرآن کریم در تمام دوران‌ها و زمان‌ها برای عموم بشر الهام بخش و نجات دهنده است.

سخنگوی سپاه همچنین با اشاره به فتنه‌سازی‌های آمریکا و متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن برای مبارزه با اسلام و امت اسلامی خاطرنشان کرد: هدف اصلی غرب از ایجاد داعش ارائه چهره‌ای خشن و غیرانسانی از مسلمانان بود؛ در حالیکه قبل از ایجاد داعش موج اسلام‌گرایی در غرب سران آن‌ها را به وحشت انداخته بود.

وی در پایان گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت را برای جامعه بشری راهگشا توصیف با اشاره به ائتلاف سازی‌های نظام سلطه و صهیونیسم برای جلوگیری از رسیدن پیام‌های معنادار انقلاب اسلامی و ملت ایران به جوامع و ملل جهان ، بیان داشت: گوش‌های شنوای زیادی برای شنیدن پیام انقلاب اسلامی وجود دارد و علاوه بر جوامع اسلامی، همه انسان‌های آزاده بخاطر هم‌خوانی این پیام با فطرت بشری در دایره جذب این انقلاب قرار دارند.

منبع: 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر