کد خبر: 162160
A

رهبر انقلاب: سپاه بزرگترین سازمان ضدّتروریستی دنیاست

آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمودند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی در همه‌ دنیاست.

رهبر انقلاب: سپاه بزرگترین سازمان ضدّتروریستی دنیاست

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اعضای مجمع عالی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز پنجشنبه ۲۶ مردادماه با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با  آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

بخشی هایی از محورهای مهم بیانات رهبر انقلاب به شرح زیر است:

یکی از بخش های مهم فعالیت دشمن، مخدوش کردن چهره سپاه است. مخدوش کردن چهره بسیج است؛ چرا؟ چون سپاه جذاب است، بسیج جذاب است. این جذابیت آنها را نگران و سراسیمه میکند. مجبورند با خبر و شایعه دروغ و انواع و اقسام حیله‌ها و شگردها چهره سپاه را مخدوش کنند. میخواهند این الگوگیری و یادگیری‌ها و یارگیری‌ها وجود نداشته باشد.

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی در همه‌ی دنیاست

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری فرمودند: تشکیل سپاه در ابتدای انقلاب یک پدیده‌ی منحصر به فرد در بین انقلابهای بزرگ تاریخ بود. در انقلابهای بزرگی مثل انقلاب فرانسه، انقلاب شوروی بلشویکی، گروه‌هایی پیدا شدند در اوایل انقلاب و به‌عنوان طرفداری از انقلاب سر بلند کردند، اقداماتی کردند لکن سپاه مطلقاً قابل مقایسه‌ی با آن گروه‌ها و آن جمعیتها نبود. آنها ویرانگر بودند، خودسر بودند، بی‌انضباط بودند، بدون پایبندی به مبانی و اصول بودند. سپاه نه، سپاه از اول، از اول تشکیل،‌ زیر نظر مرکزیت انقلاب تشکیل شد.

در همه جای کشور حضور داشت اما مرکزیت به معنای واقعی کلمه فرماندهی میکرد. از اول تشکیل سپاه افراد سپاه و عناصر سپاه برخوردار بودند از ارزشهای دین و انقلاب مثل ایثار، مثل فداکاری، مثل حضور جهادی دائمی، شبانه‌روزی، مثل اطاعت و تسلیم در مقابل امام بزرگوار، مطلقاً غیر از این دیده نشد ما از اول ناظر و حاضر بودیم.

در طول تاریخ کشور تا آنجایی که بنده اطلاع دارم نمی‌شناسیم هیچ مجموعه‌ی نظامی را که تا این حد برخوردار باشند از سلامت معنوی و اخلاقی و سیاسی.

سپاه، این پدیده‌ی بی‌نظیر استثنایی متوقف نشد؛ یعنی اینجور نبود که یک حرکتی را شروع کنند یک رشدی بکنند بعد متوقف بشوند نه،‌ این تا امروز ادامه پیدا کرده به طوری که ما با گذشت حدود چهار دهه یک کانون عظیم و کاملاً مجهز دفاعی و نظامی را داریم، بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی دنیا را داریم. امروز سپاه بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی در همه‌ی دنیاست. یک سازمان مجهّز نظامی است. یک سازمان کارآمد و مستقلی است که کارهایی میتواند انجام دهد که خیلی از ارتشهای بزرگ دنیا نمیتوانند انجام دهند. 

 باید مراقب باشیم در شناخت دشمن اشتباه نکنیم 

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران فرمودند: یکی از گرفتاری هایی که گاهی ما  به آن مبتلا شدیم و باید مراقب باشیم به آن مبتلا نشویم این است که در شناخت دشمن اشتباه نکنیم. گاهی اوقات انسان در شناخت دشمن اشتباه میکند. امام رضوان‌الله‌علیه با آن «چشم بصیرت» - یعنی واقعا هیچ تعبیری بهتر از این در مقابل آن فرد نمیتوان گفت؛ بصیرت به معنای واقعی کلمه که نفوذ پیدا میکرد در لایه‌های پنهان و چیزهایی را میدید-  گفت هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید. 

همه مسئولان کشور موظفند کار جهادی و شبانه‌روزی کنند 

رهبر انقلاب، خطاب به همه مسئولان کشور فرمودند: همه مسئولان کشور موظفند کار جهادی و شبانه‌روزی کنند و خستگی نشناسند.  وظیفه امروز ما، کمک کردن به مردم به خصوص به طبقات ضعیف است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر