کد خبر: 162356
A

نقشه اصولگرایان برای انتخابات چیست؟

یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: جریان تندروی اصولگرا می‌خواهد فضا را بر رقبای خود از جمله رقبای درون‌جناحی تنگ کند.

نقشه اصولگرایان برای انتخابات چیست؟

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا در تحلیل وضعیت اصولگرایان در فاصله باقیمانده تا انتخابات مجلس گفت: «جریان تندروی اصولگرا با استفاده از تمام توانش می‌خواهد در انتخابات شرکت کند و می‌خواهند فضا را بر رقبای خود از جمله رقبای درون‌جناحی خود تنگ کند اما به نظر می‌رسد که چنین قصدی به ضد خودش تبدیل می‌شود و باعث بروز دعوای مفصلی در اصولگرایان خواهد شد».

او ادامه داد: «هر گونه ائتلافی که شکل بگیرد اگر رقابت بین اصولگرایان و اصولگرایان باشد، حتما باعث ایجاد تفرقه می‌شود و نتیجه مطلوبی برای اصولگرایان به دست نمی‌آید و نتیجه‌اش همین مجلسی می‌شود که می‌بینیم».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «برداشت من این است که شریان و جبهه پایداری می‌خواهند مجلسی وکیل‌الدوله ایجاد کنند. هر کدام از این دو گروه بالا بیایند مجلس وکیل‌الدوله می‌شود و تردیدی در این موضوع نیست و تفاوت چندانی هم با هم ندارند و هر دو در پی کسب منافع خود هستند. باند آقای احمدی‌نژاد هم خواهد آمد کمااینکه همین الان هم دیده می‌شوند».

مهاجری در پایان گفت: «باید صبر کرد و دید که چه افرادی در نهایت در رقابت انتخاباتی باقی می‌مانند. اگر فضای سیاسی در ماه‌های آینده باز شود و میل به مشارکت عمومی در انتخابات بالا برود، طیف‌های پایداری، شریان و قالیباف و احمدی‌نژادی‌ها تضعیف می‌شوند و قدری جریان اصلی اصولگرایی می‌تواند نفس بکشد».

منبع: نامه نیوز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر