کد خبر: 163124
A

کوشکی: قوه قضاییه باید با اساتید اخراج شده قاطعانه برخورد کند

محمدصادق کوشکی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و فعال سیاسی نزدیک به دولت ابراهیم رئیسی گفت: مثال‌های فراوانی در اخراج اساتید مشهور اروپایی و آمریکایی از دانشگاه‌های غرب وجود دارد؛ آنجا کارشناسان مشهور را طی چند روز از دانشگاه محل تدریس خود اخراج بلکه تدریس این افراد را در هر دانشگاهی ممنوع و وی را از هستی ساقط می‌کنند. تنها در کشور ما است که عمل‌ها و عکس‌العمل‌ها تطبیق ندارد؛ بعضی از افراد همپای دشمن علیه امنیت ملی اقدام می‌کنند و از دولتی که مخالفش هستند ماهانه ده‌ها میلیون حقوق می‌گیرند که این مسأله در جهان معنی ندارد و بسیار عجیب است.

کوشکی: قوه قضاییه باید با اساتید اخراج شده قاطعانه برخورد کند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محمدصادق کوشکی، استاد دانشگاه تهران و فعال سیاسی اصولگرا درباره قطع همکاری دانشگاه شریف با برخی از اساتید مسأله‌دار و جایگزینی اساتید انقلابی و دلیل هجمه جریان اصلاحات به این تصمیم، گفت: جریان اصلاحات به هر اتفاق درست و قانونی ایراد می‌گیرد که این خرده‌گیری‌ها اهمیتی ندارد.

محمدصادق کوشکی، فعال سیاسی نزدیک به جریان موسوم به انقلاب اسلامی و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به ارگان اطلاع رسانی حوزه علمیه قم(رسا) گفت: مخالفت جریان اصلاحات با اقدامات نظام و دولت یک شاخص است.اگر حرکتی انجام شد و جریان اصلاحات به آن بی‌تفاوت بود و در مقابل آن نایستاد باید به آن حرکت شک کنیم و اگر حرکتی رخ داد و جریان اصلاحات با آن مخالفت کرد، باید بدانیم که این مخالفت بهترین دلیل صحت این اقدام است.

وی جریان اصلاحات را تمام شده ارزیابی کرد و ابراز داشت: تاریخ مصرف جریان اصلاحات مدت‌های طولانی است که تمام شده است و دیگر برد، جایگاه و تأثیری ندارد؛ خیلی نباید درباره این جریان صحبت کرد چون مواضع آن خیلی ارزش ندارد و صحبت درباره این جریان، اعتنا به جریانی است که تمام شده است.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ صادق کوشکی، گفت: من از قوه قضائیه و دولت این سئوال را دارم که چرا با این افراد برخورد درستی نمی‌شود؟ امیدوارم مسئولی پیدا شود که به این سئوال پاسخگو باشد که چرا با این افراد برخورد قضایی نمی شود؟!قوه قضاییه باید با اساتید اخراج شده قاطعانه برخورد کند.

این فعال سیاسی نزدیک به دولت ابراهیم رئیسی گفت: شاید معنی واژه خفقان و آزادی را نمی‌دانند؛ تصوراتی غلط درباره آزادی و خفقان دارند؛ حال نمی‌توان به این افراد به خاطر ندانستن معنی این واژگان خرده گرفت اما سئوال اینجاست که چرا دستگاه‌های مسئول با چنین افرادی برخورد قانونی نمی‌کنند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: قانون اجرای امر مورد توافق، برای حفظ امنیت و سلامت جامعه است؛ دستگاه‌های مسئول وظیفه دارند در برابر افرادی که علیه امنیت ملی اقدام می‌کنند، قانون را اعمال کنند. 

وی در بیان برخورد کشورهای دیگر با اساتید دانشگاهی که علیه امنیت ملی اقدام می‌کنند، خاطرنشان کرد: موارد متعددی در آمریکا، انگلستان و کشورهای دیگر وجود داشته و دارد که اساتید دانشگاه به خاطر اظهار نظر علمی در مورد تخصص خود بسیار جدی تنبیه شده‌اند.

کوشکی افزود: مثال‌های فراوانی در اخراج اساتید مشهور اروپایی و آمریکایی از دانشگاه‌های غرب وجود دارد؛ آنجا کارشناسان مشهور را طی چند روز از دانشگاه محل تدریس خود اخراج بلکه تدریس این افراد را در هر دانشگاهی ممنوع و وی را از هستی ساقط می‌کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا وجود عکس العمل در برابر هر عملی را در دنیا طبیعی عنوان کرد کرد و گفت: تنها در کشور ما است که عمل‌ها و عکس‌العمل‌ها تطبیق ندارد؛ بعضی از افراد همپای دشمن علیه امنیت ملی اقدام می‌کنند و از دولتی که مخالفش هستند ماهانه ده‌ها میلیون حقوق می‌گیرند که این مسأله در جهان معنی ندارد و بسیار عجیب است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر