کد خبر: 169223
A

امام جمعه کرج: بعضی از کشورهای اسلامی وارد کننده ۱۰۰ درصدی محصولات اسرائیل هستند

حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج گفت: طوفان الاقصی با شلیک ۶ هزار موشک شروع شد و هنوز ادامه دارد و مسیری که جبهه مقاومت در پیش گرفته استراتژی درستی است و به رغم اینکه شهید می دهند ولی نتیجه اش درست است.

امام جمعه کرج: بعضی از کشورهای اسلامی وارد کننده ۱۰۰ درصدی محصولات اسرائیل هستند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «سید محمدمهدی حسینی همدانی» در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به پیش رو بودن سالگرد شهادت شهید «حسن تهرانی مقدم» و ۱۶ نفر از پاسداران که به همراه این شهید در ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۹۰ بر اثر انفجار در زاغه مهمات در ملارد به شهادت رسیدند، افزود: بایستی شخصیت این سردار رشید اسلام به عنوان الگو برای جوانان ما مطرح و شناسانده شود.

وی به اقدامات این شهید دانشمند در طول دوران دفاع مقدس اشاره کردو اظهار کرد: شهید تهرانی مقدم بعد از فتح المبین بنیانگذار توپخانه سپاه پاسداران شد تا اینکه به فکر تولید موشک ساخت داخل افتاد و اکنون هر چه موشک داریم ریشه اش به این شهید بازمی گردد تا جایی که در مراسم تشییع شهید تهرانی مقدم، رهبر معظم انقلاب به خانواده این شهید فرمودند که «من مصیبت زده شده ام».

امام جمعه کرج با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی یکسال قبل از شهادت این شهید در خرداد سال ۱۳۸۹، افزود: کار بزرگ این شهید را رهبر گفته اند که معجزه توانایی های عزم راسخ انسان مومن است.

وی درخصوص دیگر ویژگی های این شهید گفت: دانشمند برجسته، پارسای بی ادعا، دارای همت بالا و بلند، نگاه به افق های خیلی بلند، برجسته در مدیریت، تبعیت از ولی فقیه و توجه داشتن به وظیفه و انجام وظیفه در زمان، قلب او از عشق به محرومان عالم لبریز بود و دلش پر از نفرت از صهیونیست ها بود.

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: شهید تهرانی مقدم به قدری از صهیونیست نفرت داشت که وصیت کرده بود روی سنگ قبرش بنویسند که آرزوی نابودی رژیم صهیونیستی را داشت

امام جمعه کرج افزود: شهید تهرانی مقدم کاری کرد که دشمنان فکر هیچگونه تجاوزی به خاک ایران را نداشته باشند و در این راه شاگردانی را تربیت کرد که جوانان مقتدر غرب آسیا هستند که با واسطه و بی واسطه بر سر سفره ای که او پهن کرده بود نشسته بودند.

وی با بیان اینکه اکنون و این روزها غرش موشک های شهید تهانی مقدم خواب راحت را از صهیونیست ها گرفته که همه دستاورد این سردار بزرگ اسلام است، اظهار کرد: طوفان الاقصی با شلیک ۶ هزار موشک شروع شد و هنوز ادامه دارد و مسیری که جبهه مقاومت در پیش گرفته استراتژی درستی است و به رغم اینکه شهید می دهند ولی نتیجه اش درست است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: در این مسیر به تحلیل های بعضی از مغرضان نباید توجه کرد زیرا این تحلیل های مغرضانه در تمام زمینه ها است همانگونه که فعالیت های درست دولت را چگونه ضایع می کنند بطوریکه استقبال پرشور مردم کردستان از رییس جمهور بعضی ها را خیلی عصبانی کرد.

وی به افتتاح پروژه های نیمه کاره دهه های گذشته در استان کردستان اشاره کرد و افزود: وزیر دولت قبل در موضوع فروش نفت می گفت نمی توانیم ۲۰۰ هزار بشکه هم صادر کنیم ولی امروز در شرایطی که برجام که بی خاصیت است بیش از سه میلیون بشکه فروش نفت داریم و به عنوان سومین تولید کننده نفت اوپک مطرح شده ایم.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه برخی می گویند دارند کارهای دولت را نمایش می دهند، خب شما هم نمایش می دادید، اظهار کرد: منکر کمبودها و کاستی ها در عملکرد دولت و مشکلات معیشتی و سفره کم رمق و بی رمق در بعضی موارد نیستم ولی باید انصاف را رعایت کرد و منصفانه کارها را مقایسه کنید همانطور که در مساله فلسطین هم بعضی ها تحلیل های مغرضانه دارند ولی باید تحلیل های سید مقاومت را شنید که این نبرد را یک واکنش فلسطینی نسبت به ظلم صهیونیستی دانست.

وی گفت: سید حسن نصرالله این جنگ امنیتی و نظامی را به سمت جنگ اقتصادی هدایت کرد تا زندگی صهیونیست ها فشل شود و پیروزی زودتر حاصل شود که راهبرد دقیقی بود که او به کار برد و تمام کشورهای اسلامی باید وارد عمل شوند تا این راهبرد عملیاتی شود

حسینی همدانی در ادامه به پیش رو بودن روز ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار اشاره کردو گفت: کتاب مهمترین نقش را در رشد فردی و اجتماعی وتمام ابعاد وجودی انسان دارد به طوریکه خداوند آخرین معجزه پیامبر خاتم (ص) را کتاب قرار داد.

وی با اشاره به اینکه افرادی در تلاش هستند که فکر و اندیشه افراد را در تصرف خود قرار دهند، افزود: باید نهضت مطالعه و کتابخوانی را راه انداخت به طوریکه سال ها قبل شورای فرهنگ عمومی نهضت مطالعه را طراحی کرد که خوب است احیاء شود و اکنون مسکوت مانده است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه مطالعه مفید به طور معمول بر علم و نتیجه اثر دارد و بر قلب مخاطب اثر می گذارد و توانایی های بالقوه شخص با مطالعه بالفعل شود، اظهار کرد: سرانه کتابخوانی کمی داریم در حالیکه رهبر فرموده اند که «امروز کتاب و کتابخوانی نه تنها یک وظیفه ملی است که یک واجب دینی است و مثل نماز خواندن می ماند و باید از همه بیشتر جوانان و نوجوانان باید احساس وظیفه کنند».

وی ادامه داد: کتابخوانی را ابتدا به صورت واجب شروع کنید و زمانی که عشقش در دلتان افتاد دیگر نمی توانید از آن دست بردارید و خانواده ها باید از کودکی بر روی فرزندانشان کار کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه کتاب ها باید جذابیت داشته باشند، اضافه کرد: بعد از پدر و مادر، مدرسه نقش مهمترین نقش را در کتابخوان کردن جامعه دارد.

وی به نذر کتاب و در گردش بودن کتاب و قفسه کتاب در مساجد و وقف کتاب به عنوان بعضی از طرح ها در ترویج کتابخوانی اشاره کردو گفت: کتاب های سیر مطالعاتی منظومه رهبر و یاران حسین و انسان ۲۵۰ ساله را همه باید بخوانند زیرا که دست انسان را در بعضی از مسایل اجتماعی می گیرد.

آیت الله حسینی همدانی به مطالعه کتب دفاع مقدس تاکید کردو افزود: کتاب زندگینامه سرداران شهیدی هست که مغفول مانده که یکی از آن ها کتاب شهید تهرانی مقدم است

وی با ۲۴ آبان سالروز وفات علامه طباطبایی گفت: تفسیر المیزان که یادگاری از این عالم دینی است مجموعه ای از معارف دین و شریعت است که جمع آوری شده با یک درون طاهر و پاک نوشته است و علامه این کتاب شریف را با تاسی از استاد بزرگوارش مرحوم آیت الله قاضی آموخت و این آیات را تفسیر کرد.

وی به موضوع انتخابات و سلامت و امنیت که زمینه مشارکت را بیشتر می کند اشاره کرد و افزود: سلامت و امنیت و مشارکت بیشتر در دست ناظران انتخاب است که مرحله اول اهمیت انتخاب این افراد است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر