کد خبر: 170205
A

نماینده ولی فقیه در فارس: ارتباط روحانیون و دانش آموزان موجب تربیت نسلی به پشتوانه انقلابی می شود

دژکام نماینده، ولی فقیه در استان فارس یادآور شد: با ارزیابی طرح امین در می‌یابیم که حضور روحانیت در آموزش و پرورش فضای تعلیم و تربیت در مدارس را دچار تغییر و تحول نمود و همین ارتباط سازنده مبلغین و دانش آموزان موجب می‌شود نسلی برای پشتوانه انقلاب تربیت شود.

نماینده ولی فقیه در فارس: ارتباط  روحانیون و دانش آموزان موجب تربیت نسلی به پشتوانه انقلابی می شود

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت الاسلام لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس در نشست منطقه ۳ کشوری ستاد همکاری‌های حوزه علمیه آموزش و پرورش گفت: برگزاری چنین جلساتی فرصت مناسبی برای ایجاد همدلی و هماهنگی حوزه علمیه و آموزش و پرورش است چرا که تعالی و رشد نظام تعلیم و تربیت ضرورتی است که در جامعه همیشه ملموس بوده و مردم انتظار دارند که آموزش و پرورش رو به پیشرفت باشد.

وی افزود: دنیای امروز در حال تغییرات زیادی است و از این رو نظام تعلیم و تربیت نیز باید دچار تحولاتی بشود و این امر با تصمیمات کلان و مبنایی در ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش محقق خواهد شد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه فارس اظهار داشت: مبلغین و روحانیونی که به عنوان طرح امین در مدارس حضور پیدا می کنند باید مهارت های لازم را کسب کنند و زمانی که این مهارت‌ها مبتنی بر مبانی فکری و فلسفی باشد زمینه ابتکار عمل و ایجاد مهارت‌های جدید در تربیت جوانان را فراهم می کند.

وی یادآور شد: با ارزیابی طرح امین در می یابیم که حضور روحانیت در آموزش و پرورش فضای تعلیم و تربیت در مدارس را دچار تغییر و تحول نمود و همین ارتباط سازنده مبلغین و دانش آموزان موجب می شود نسلی برای پشتوانه انقلاب تربیت شود.

حجت الاسلام  دژکام تاکید کرد: برای تربیت باید عقلانیت را در متربیان تقویت نمود چرا که عقلانیت موجب دین پذیری می شود و برای تحقق آن باید فلسفه و عقلانیت را از کودکی در دانش آموزان نهادینه کرد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر