کد خبر: 172239
A

باهنر: پنج گروه اصولگرا می‌خواهند در انتخابات لیست بدهند

محمدرضا باهنر گفت: در حال حاضر اصولگرایان به دنبال ایجاد وفاق هستند، پنج گروه در جبهه اصولگرایی آمادگی خود برای حضور و ارائه لیست در انتخابات را اعلام کرده‌اند و در این بین سهم‌خواهی به ائتلاف و وحدت اصولگرایان آسیب می‌زند. امیدواریم با کمک همه احزاب و تشکل‌های اصولگرا بتوانیم از این اتفاق جلوگیری کنیم.

باهنر: پنج گروه اصولگرا می‌خواهند در انتخابات لیست بدهند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: اصلاح‌طلبان تا حدودی در تهران به یک لیست واحد انتخاباتی رسیده‌اند و این امر می‌تواند اصولگرایان را نسبت به لزوم وحدت هوشیار سازد.

محمدرضا باهنر در نشست مشترک با جامعه اسلامی مدیران با یادآوری اینکه رهبری متفاوت از هر سال، امسال بسیار زودتر مسئله انتخابات را مطرح کردند، اظهار کرد: در زمینه اجابت مطالبه رهبری انقلاب هرگروه فعال می‌تواند در این عرصه نقش ایفا کند و پاسخ روشنی برای مشارکت عمومی داشته باشد.

عضو تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در حال حاضر اصولگرایان به دنبال ایجاد وفاق هستند، پنج گروه در جبهه اصولگرایی آمادگی خود برای حضور و ارائه لیست در انتخابات را اعلام کرده‌اند و در این بین سهم‌خواهی به ائتلاف و وحدت اصولگرایان آسیب می‌زند. امیدواریم با کمک همه احزاب و تشکل‌های اصولگرا بتوانیم از این اتفاق جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به عملکرد اصلاح‌طلبان برای انتخابات پیش‌رو گفت: اصلاح‌طلبان به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ عده‌ای اعتقاد به تحریم انتخابات دارند اما عده‌ای دیگر حیات خود را وابسته به حضور در انتخابات و مشارکت می‌دانند. مطابق اخبار واصله آنان تا حدودی در تهران به یک لیست واحد رسیده‌اند و این می‌تواند اصولگرایان را نسبت به لزوم وحدت هوشیار سازد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به تغییرات سازوکار تأیید صلاحیت کاندیداها در انتخابات مجلس سیزدهم، گفت: در این دوره افراد بیشتری ثبت‌نام کردند و با تغییر در برخی سازوکارها امکان حضور در انتخابات برای افراد بیشتری به عنوان کاندید فراهم شده است و همین می‌تواند منجر به افزایش مشارکت شود.

دبیرکل جامعه مهندسین ادامه داد: در حوزه‌های انتخابی کوچک‌تر شخصیت‌های حقوقی کمتر مورد توجه‌اند و به دلیل بافت اقلیمی، شخصیت‌های حقیقی امکان رأی‌آوری دارند و حضور این افراد به صورت طبیعی بر میزان مشارکت عمومی در انتخابات می‌افزاید.

باهنر با تأکید بر رعایت سعه صدر در زمینه بررسی صلاحیت‌ها، تصریح کرد: افرادی که به اصول انقلاب اسلامی پایبند هستند ورودشان در انتخابات بلامانع اما ورود ضدانقلاب و کسانی که به نوعی اغتشاشگر، فتنه‌گر و ضدانقلاب تلقی می‌شوند ممنوع است، این تنها منحصر به جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه در هر نظام سیاسی افرادی از این جنس را در ساختارهای اساسی کشور نمی‌پذیرند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر