کد خبر: 173204
A

سرلشکر سلامی: سپاه سیمای زمینی بسیاری از آیات الهی است

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی:سپاه سیمای زمینی بسیاری از آیات الهی است و سرشت و ذات خلقتش براساس تقوا است که در سپاه یک حقیقت جاری است و باید هم این گونه باشد

سرلشکر سلامی: سپاه سیمای زمینی بسیاری از آیات الهی است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، صبح امروز، پنجشنبه در اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم سپاه پاسداران که در مجتمع فرهنگی امامت در حال برگزاری است، اظهار کرد: سپاه سیمای زمینی بسیاری از آیات الهی است و سرشت و ذات خلقتش براساس تقوا است که در سپاه یک حقیقت جاری است و باید هم این گونه باشد

.فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: رهبر انقلاب در یکی از بازدیدها از دانشگاه امام حسین (ع)فرمودند سپاه، مصداق آیه شریفه  فِیهِ رِجَالٌ یُحِبُّونَ أَنْ یَتَطَهَّرُوا ۚ وَاللَّهُ یُحِبُّ الْمُطَّهِّرِینَ است. چون سرشت و ذات سپاه پاسداران بر اساس تقواست و تقوای الهی در سپاه یک حقیقت جاری است.

وی با بیان این که اعضای حاضر در سپاه باید حافظان حدود الهی باشند، افزود: ما باید منعکس کننده ارزش ها و فضیلت ها باشیم. طبق آیه اشداءُ علی الکفّارِ رحماءُ بینَهم، سپاه پاسداران باید در مقابل مردم، متواضع و نرم خو باشد و خود را پایین ببیند اما در مقابل دشمن، مقاوم و عزیز باشد. کسی که از ملامت سرزنش کنندگان نمی‌ترسد برای عزت و اقتدار اسلام آبروی خود را با خدا معامله می کند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: به ما می گویند همه دنیا علیه شما ائتلاف کرده و نگران باشید اما ثبات قدم و استواری و ایمان ما بیشتر می شود. در قرآن هم آمده: الَّذِینَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِیمَانًا وَقَالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَکِیلُ. ما هرگز به دشمن پشت نمی‌کنیم. چون ما اصحاب ثبات قدم هستیم. اینها توصیفات سپاهی است که می‌خواهد حدود الهی را رعایت کند و مروج فرهنگ اسلامی باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم ادامه داد: امیدوارم جمعیت شرکت کنندگان در این آیین و در این مسیر حرکتی رو به جلو داشته باشند. از این که نیروهای وظیفه‌ را در بین چهره های قرآنی می بینم، خوشحالم. کسی که در این سن در مسیر قرآن و ائمه اطهار باشد، عاقبت بخیر خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با استناد به آیه‌ دوم از سوره حشر گفت: در این آیه آمده که گمان نمی‌کردید که بیرون روند و خودشان گمان داشتند که دژهایشان در برابر خدا مانع آنها خواهد بود ولی خدا از آنجایى که تصور نمی‌کردند در دلهایشان بیم افکند [به طورى که] خود به دست ‌خود و دست مؤمنان، خانه ‌هاى خود را خراب میکردند. این وعده خداست و خداوند صهیونیست‌ها را از جایی عذاب می‌کند که فکرش را نمی‌کردند. بر اساس وعده الهی دشمنان به زودی شکست خواهند خورد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر