کد خبر: 173973
A

فلاحت‌پیشه: اصولگرایی و اصلاح‌طلبی برای جامعه ایران معنا و مفهوم خود را از دست داده‌اند

نماینده پیشین مجلس گفت: متأسفانه دو جریان سیاسی اصلی کشور یعنی اصولگرایی و اصلاح طلبی قربانی سیاستمداران فرصت طلب جناح خود شدند؛ کسانی که معمولا بر امواج پوپولیسم سوار می شدند تا به مناصب و امتیازات مدنظرشان دست پیدا کنند.

فلاحت‌پیشه:
اصولگرایی و اصلاح‌طلبی برای جامعه ایران معنا و مفهوم خود را از دست داده‌اند

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛حشمت الله فلاحت پیشه درباره آسیب عدم مشارکت در انتخابات گفت: عوامل مختلفی در این مسئله دخیل هستند. امروز به واسطه عملکردهای گذشته، اصولگرایی و اصلاح طلبی برای جامعه ایران معنا و مفهوم خود را از دست داده اند و بسیاری از سیاستمداران مربوط به دو اردوگاه اصلاحات و اصولگرا دیگر هیچ بروز و ظهور ملموس و اثرگذاری ندارند.

وی افزود: متأسفانه دو جریان سیاسی اصلی کشور یعنی اصولگرایی و اصلاح طلبی قربانی سیاستمداران فرصت طلب جناح خود شدند؛ کسانی که معمولا بر امواج پوپولیسم سوار می شدند تا به مناصب و امتیازات مدنظرشان دست پیدا کنند. فرصت طلبان سیاسی چون نگاه کوتاه مدت به مسائل داشتند هیچ گاه کار بنیادی و نهادی ماندگار نیز در دوران مسئولیت شان انجام ندادند.

این فعال سیاسی اظهار کرد: حرص و ولع فرصت طلبان برای کسب قدرت و ثروت لطمات زیان باری به کشور زد. عموما آنها تازه به دوران رسیده بودند و در دوران مسئولیت شان به جای آنکه تحقق شعارهای اصلی جناح خود را در عرصه اجرا و تقنین پیگیر شوند، از آن شعارها برای تحکیم پایه های قدرت خودشان و بهره مندی بیشتر از مزایای اقتصادی حضور در قدرت استفاده کردند.

وی با اشاره به فسادهای کلان اقتصادی سال های اخیر ادامه داد: این پرونده ها در دولت های مختلف چپ و راست مفتوح شدند. در واقع کاهش میل جامعه به مشارکت در انتخابات ربط به عملکرد فرصت طلبان دو جناح دارد و امروز عدم اعتماد مردم به حوزه سیاسی را به وضوح مشاهده می کنیم. 

این نماینده ادوار مجلس اظهار کرد: در مجموع حوزه سیاسی کشور قربانی سیاستمداران فرصت طلب شد؛ کسانی که مسائل را نتیجه گرا می بینند و نتیجه گرایی شان را به انتخابات نیز تسری داده اند و صرفا به پیروزی خود و همفکران خودشان فکر کرده اند. حال آنکه آنچه برای حاکمیت اهمیت دارد حضور پرشور و نشاط مردم در انتخابات است.

منبع : نامه نیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر