کد خبر: 174004
A

امام جمعه اردبیل: دشمن با شعارها و حرف‌های جذاب مثل "رای من کو" یک عده را به صحنه می آورد

عاملی، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل: دشمن همیشه به انتخابات به عنوان یک ظرفیت برای بهم ریختن انسجام داخلی نگاه می کند اگر انتخابات مطابق میل آنها نباشد، فوراً با شعارها و حرف‌های جذاب مثل "رای من کو" یک عده را به صحنه می آورد و تلاش می کند تا امری را که با قانون به دست آمده با خشونت تغییر دهد.

امام جمعه اردبیل:  دشمن با شعارها و حرف‌های جذاب مثل "رای من کو" یک عده را به صحنه می آورد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های امروز نماز جمعه اردبیل، مردم‌سالاری و قانون را ملازم هم دانست و افزود: مردم‌سالاری و قانون‌مداری از هم جدا نیستند و اگر از هم جدا شوند، به دیکتاتوری منجر خواهد شد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ سیدحسن عاملی بیان کرد: اگر ما می خواهیم خدای نکرده در برابر امر قانونی بایستیم، باید با روش قانونی آن را پیگیری کنیم و اگر به ۹ دی احترام داریم، باید به قانون هم احترام داشته باشیم و آن را مقدس بدانیم.

خطیب جمعه اردبیل قناعت به قانون در پیگیری مطالبات را به عنوان یک فضیلت بزرگ و مدنیت فاخر خواند و خواستار دقت مردم در امر انتخابات اسفندماه امسال شد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت: آن شهید والامقام در مجاهدتی بسیار استثنایی و ستودنی چهار خدمت بزرگ انجام داد که اولین خدمت او به کل بشریت بود چون در برابر خطرناک‌ترین گروه انحرافی یعنی داعش ایستاد و مجال رشد به آنها را نداده و این گروه شریر را ریشه کن کرد.

وی با اشاره به قتل و کشتار وحشتناک انسان‌ها توسط گروه داعش اظهار کرد: اگر آنها در منطقه حاکمیت پیدا می‌کردند، غیر از اعضای خود، همه را قتل عام می کردند.

آیت الله عاملی با بیان این که گروه داعش تمام اهل سنت غیر وهابی را مهدور الدم دانسته و علمای زیادی از اهل سنت را کشتند، اضافه کرد: همه باید از آمریکا و اروپا سوال کنند؛ شما که ادعای مبارزه با تروریسم و دفاع از دموکراسی و حقوق بشر دارید، چرا شخصیت عظیمی را که پهلوان مبارزه با تروریسم بود، ترور کردید؟

وی بیان کرد: شهادت سردار سلیمانی نشان داد که گروه تروریستی داعش را خود آنها درست کرده بودند به طوری که در مناظره انتخاباتی خانم کلینتون و ترامپ این مطلب کاملاً آشکار شد.

امام جمعه اردبیل داعش را شاهکار امنیتی و مدیریتی آمریکا در منطقه عنوان کرد و گفت: طبق اظهارات مسئولان آمریکایی هزار و صد گروه تروریستی از ۸۰ کشور بسیج شده و به سوریه وارد شدند ولی با غلبه سردار سلیمانی بر داعش، تمام زحمات و سرمایه‌گذاری آنها بر باد رفت و به همین علت آنها از سردار ایرانی انتقام گرفتند.

وی خدمت به اسلام را دومین خدمت سردار سلیمانی ذکر کرد و افزود: چون گروه تروریستی داعش به نام اسلام جنایت می‌کرد و اسم خود را «الدوله الاسلامیه فی العراق و الشام» گذاشته و تهدید کرده بود که هر کس اسم ما را مخفف کند و به ما داعش بگوید، او را می‌کشیم.

خطیب جمعه اردبیل افزود: سردار سلیمانی این لکه ننگ را از دامن اسلام برطرف کرد و نگذاشت چهره نورانی اسلام با این اقدامات این گروه وحشی دست‌ساز سازمان جاسوسی آمریکا و غرب مخدوش شود.

وی خدمت به مذهب را سومین خدمت بزرگ سردار سلیمانی ذکر کرد و ادامه داد: گروه داعش فقط با شیعه دشمنی داشت و مصیبت بزرگ این بود که اگر سوریه و عراق در دست داعش سقوط می کرد، فاجعه بزرگ درست شده و آنها مزار ائمه در عراق را تا ۱۵۰ متری تخریب می کردند و اماکن متبرکه عراق و سوریه جسارت کرده و آنها را تخریب می کردند.

آیت الله عاملی خدمت به ایران را چهارمین خدمت سردار سلیمانی ذکر و اضافه کرد: اگر سوریه و عراق سقوط می کرد، گروه داعش این دو کشور به هم وصل کرده و حکومت این دو کشور را به دست می‌گرفت و پس از آن به طرف ایران حرکت کرده و با حمله زمینی به ایران، اروپا و آمریکا را نیز به دنبال خود می کشاند.

وی توطئه غرب در طراحی و تاسیس گروه داعش را این برنامه کاملاً حساب شده ارزیابی کرد و گفت: در صورت درگیر شدن داعش با ایران، فاجعه عظیمی در ایران رخ می‌داد چرا که آنها تا ۴۵ کیلومتری مرزهای ایران آمده بودند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، همه ملت‌های منطقه و مردم ایران را مدیون شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: همه باید به این نکته توجه کنند که حضور ایران در سوریه در آن زمان به معنای دفاع از امنیت ایران بود.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت اظهار کرد: دشمن همیشه به انتخابات به عنوان یک ظرفیت برای بهم ریختن انسجام داخلی نگاه می کند اگر انتخابات مطابق میل آنها نباشد، فوراً با شعارها و حرف‌های جذاب مثل "رای من کو" یک عده را به صحنه می آورد و تلاش می کند تا امری را که با قانون به دست آمده با خشونت تغییر دهد.

آیت الله عاملی افزود: در انتخابات سال ۸۸ حدود ۴۰ میلیون نفر پای صندوق رای آمده و ۸۵ درصد مردم شرکت کردند و با این حضور ملت، دشمن متحیر و به طور کامل مایوس شد ولی خروج از راهکارهای قانونی در بیان اعتراض، دشمن را به شدت امیدوار کرد به حدی که در بعضی از روزها توانست مدیریت صحنه را به دست بگیرد.

وی اضافه کرد: جای بسیار تحسین است که ملت فهیم ایران از هر دو جناح فوراً متوجه حضور دشمن شده و هر دو طرف انتخابات به صحنه آمدند و حضور چهار میلیون نفر جمعیت بدون دعوت و تبلیغ در روز ۹ دی نشان داد که ملت ایران در اوج بصیرت قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ملت ایران را ملتی دشمن شناس، وقت شناس در حادثه خواند و تاکید کرد: مناسبت ۹ دی متعلق به سلیقه خاصی نبوده و روز ملت ایران و روز وحدت و هماهنگی تمام سلایق سیاسی محسوب می شود.

وی مردم ایران صاحب اصلی این کشور عنوان کرده و روز ۹ دی را یک رفراندوم عظیم ملی در دفاع از قانون، نظام و رهبری دانست و بیان کرد: فرق انقلاب ما با انقلاب‌های دیگر در این است که انقلاب ایران یک هنر بزرگ دارد و آن هنر عبور از بحران‌های بزرگ و سنگین است.

آیت الله عاملی در ادامه با بیان این که جنگ غزه از حقائق بسیار مهمی پرده برداری کرد، گفت: در جنگ سوریه هزار و صد گروه تروریستی از ۸۰ کشور توسط آمریکا، انگلستان و اسرائیل وارد جنگ شدند ولی این گروه‌های به ظاهر اسلامی، در سخت‌ترین زمان مسلمان‌ها و حادترین شرایط منطقه و اوج شرارت آمریکا کاری با رژیم اسرائیل ندارند.

وی اضافه کرد: بعضی از تحلیل گران احتمال می‌دهند که هم اینک آن گروه‌های به ظاهر جهادگر در کنار اسرائیل علیه مقاومت جنگ می‌کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر