کد خبر: 174567
A

واکنش وزیر کشور به فعالیت حجاب‌بانان: نیازی به مجوز ندارند

احمد وحیدی درباره هماهنگی حجاب بانان با برخی از بخش ها گفت: اگر با جایی هماهنگ کنند که کمک هایی به آنها بشود مانعی ندارد می توانند هماهنگ کنند اما برای فعالیت هایشان نیازی به اخذ مجوز نیست.

واکنش وزیر کشور به فعالیت حجاب‌بانان: نیازی به مجوز ندارند

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛

احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه حضور خبرنگاران در حیاط دولت درباره حضور حجاب بانان و این که از کجا مجوز فعالیت گرفته اند به خبرنگار جماران گفت: بارها گفته ام امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه قانونی و تکلیف الهی است. در قانون ذکر شده و همه موظف به انجام هستند و نیازی به اخذ مجوز ندارد. چارچوب آن هم تذکرات زبانی است و قانون این را پیش بینی کرده است و اگر کسی هم مانع کار آنها شود جرم مرتکب شده است. الان هم همین طور است.

او درباره هماهنگی حجاب بانان با برخی از بخش ها گفت: اگر با جایی هماهنگ کنند که کمک هایی به آنها بشود مانعی ندارد می توانند هماهنگ کنند اما برای فعالیت هایشان نیازی به اخذ مجوز نیست. مادامی که تذکر زبانی می دهند نیازی به هماهنگی هم نیست

وحیدی درباره این که آیا از وزارت کشور کمکی دریافت کرده اند گفت: اگر از وزارت کشور کمک بخواهند این درخواست را بررسی خواهیم کرد.

وزیر کشور درباره اقدامات وزارت کشور درباره آلودگی هوا گفت: مسئولیت آلودگی هوا و نظارت و پایش ها در این زمینه با سازمان حفاظت از محیط زیست است. البته وزارت کشور هم درگیر است.

او گفت: یکی از اقدامات این است که منشاء آلودگی مشخص شود در برخی شهرها عوامل متحرک عامل اصلی هستند در برخی جاها عوامل ثابت و وضعیت هوا هم کاملا موثر است این را سازمان باید بروز رسانی کنند دولت با جدیت اقدامات عملی در این زمینه را دنبال می کند و بر حل این مشکل جدی است اما موضوع زمان بر است.

وحیدی گفت: در حوزه حمل و نقل عمومی توسعه مترو و خرید واگن های جدید و تهیه اتوبوس و مینی بوس در دستور کار قرار دارد و اقداماتی هم انجام شده ولی با توجه به ظرفیت های تولید داخلی که امیدوارم افزایش یابد موضوع زمان بر است .همچنین اسقاط برخی خودروهای نامناسب هم در دستور کار است که باید منابع لازم برای آن در نظر گرفته شود

او گفت: همچنین دولت برای بهبود کیفیت سوخت ها و عدم استفاده از سوخت های آلاینده زیاد هم اقداماتی در دست انجام دارد و این در برنامه دولت است.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به این سوال که شایعاتی مبنی بر برداشت لیتیوم از دریاچه ارومیه توسط چینی‌ها وجود دارد، تصریح کرد: همانطور که گفتید اینها شایعات است و چنین چیزی تایید نمی‌شود.

منبع : جماران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر