کد خبر: 174724
A

امام جمعه تبریز: زنان به حجاب و عفاف خودشان دقت کنند تا مولد پاک و باارزش و نسلی موفق باشند

آل هاشم، امام جمعه تبریز: این دختران ما مادران فردا هستند پس به رفتار و کردار خود دقت کنند؛ به حجاب و عفاف خودشان دقت کنند تا مولد پاک و باارزش و نسلی موفق باشند.

امام جمعه تبریز: زنان به حجاب و عفاف خودشان دقت کنند تا مولد پاک و باارزش و نسلی موفق باشند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریزگفت: از سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی بگویم؛ عملیات تروریستی در گلزار شهدا کرمان انجام گرفت و منجر به شهادت ۸۰ و اندی و مجروح شدن چند صد نفر شد؛ این یک عملیات از پیش طراحی شده است که چنین جنایتی دل همه را به درد آورد و خانواده‌های زیادی را عزادار کرد. 

وی افزود: این اقدامات انتقام از ملتی است که ایستادگی آن‌ها دشمن را ترسانده و فرصت بیداری و سلحشوری را ساخته است؛ جنایت کرمان انتقام از ملت بزرگی است که سردار سلیمانی آن‌ها را ملت شهادت و امام حسین (ع) نامیده است. 

وی گفت: می‌بینبد فلسطین و نواز غزه را؟ این روحیه نشات گرفته از فرهنگ مقاومت به ارث مانده از حاج قاسم سلیمانی است؛ عامران و طراحان این جنایات هزینه بسیار سنگینی برای عملیات تروریستی گلزار شهدا پرداخت خواهند کرد. 

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند قطعا شکست دشمن ترمیم نخواهد شد و سیلی مردم ایران به دشمن یک سیلی محکم خواهد بود افزود: برای دستگاه‌های امنیتی ایران آرامش مردم بسیار مهم است و قطعا پاسخ سختی به جنایات اخیر داده خواهد شد از این‌رو ما مردم تبریز این جنایات‌ها را محکو‌م کرده و از دستگاه‌های مرتبط خواستاریم پاسخ این خیانت‌ها و جنایت‌ها را به موقع انجام دهند. 

آل هاشم با بیان اینکه حادثه کرمان نشان داد محور‌های اصلی شکل دهنده این حادثه بر این است که عامل زوال و شکست خود را حاج قاسم می‌دانند، گفت: شهید حاج قاسم به گونه‌ای در دل دشمن واهمه انداخته است که بعد از چهار سال از شهادت تاثیرات حضور او در جهان مشهود است. 

وی در ادامه به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: با گذر ایام که به انتخابات نزدیک می‌شویم و به تعبیر رهبری یک عده نمی‌خواهند انتخابات انجام شوند و همه تلاش خود را می‌کنند تا مردم را مایوس و بی‌اعتماد کنند باید در مقابل جریانات سوء روشنگری کرد و مردم را به صحنه آورد، زیرا حضور حداکثری یک اقدام ملی این و انتخابات پرشور به نفع همه ملت است.

نماینده ولی فقیه در استان  متذکر شد: انتخابات قدرت آفرین و امیدآفرین است و البته مردم هم تاکنون نشان دادند هر چقدر توطئه علیه مردم زیاد شده مردم منسجم‌تر شده‌اند. 

آل هاشم  خطاب به مردم تبریز و قهرمان آذربایجان گفت: تاکنون آذربایجان در همه برنامه‌های انقلاب پیشگام بوده‌اند و قطعا در مشارکت انتخابات هم در تبریز و آذربایجان مشارکت حداکثری در کشور خواهند داشت. 

وی با اشاره بر اقدام ابتکاری اداره کل کار و رفاه و امور اجتماعی که در مصلای امام برگزار شد، گفت: این یک رویداد بزرگ اشتغال مردمی برگزار شد و یک اقدام به ویژه بود.

وی در اعلام مناسبت‌های هفته به آغاز سال میلادی و میلاد حضرت مسیح اشاره کرد و گفت: من این روز را به همه مسیحیان به خصوص مسیحیان کشورمان تبریک عرض می‌کنم! امید است این سال، سال صلح و آرامش باشد. 

امام جمعه تبریزادامه داد: در هیچ کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران همه ادیان به صورت مسالمت‌آمیز کنار هم زندگی نمی‌کنند. 

آل‌هاشم با اشاره به سالروز ۱۹ دی ماه قم گفت: با قدرت تحلیل به ۱۹ دی قم نگاه کنیم خواهیم دید این روز یک مقطع تاریخ است و یک نقطه درخشان در تاریخ کشور و انقلاب است. 

وی خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز متذکر شد: دو هفته قبل به شهر دوزدوزان رفتم که یک خیر یک بیمارستان ساخته و تمام تجهیزات نیز آماده است، اما براساس قانون و مقررات تاسیس بیمارستان در آن مکان ضرورت نداشته است، از این‌رو به این بیمارستان اجازه فعالیت نمی‌دهند حال سووال اینجاست الان که یک خَیر پای کار آمده و کار کرده است چرا سنگ‌اندازی می‌کنید؟ 

وی ادامه داد: البته مردم هشترود نیز از بیمارستان هشترود گله‌مند بودند و از تجهیزات گله داشتند چراکه این بیمارستان نیاز به تجهیزات و پزشکان بیشتر دارد. 

خطیب نماز جمعه تبریز در بخش خطبه‌های عبادی نماز جمعه به نقش مادر در تربیت کودکان اشاره کرد و گفت: مادر با مشقت یک کودک را به دنیا می‌آورد از این‌رو نقش مادر به مراتب در تربیت کودک مهم است. 

آل هاشم  افزود: قدر مادران خود را بدانیم، زیرا هر کسی مادر دارد، همه چیز دارد! کلمه «اُم» به معنای ریشه است و در زبان عربی به واژه مادر نامیده شده است. 

وی  بیان داشت: در حقیقت مادر اصل و ریشه و سرچشمه وجود یک بچه است و بچه انعکاس وجود جسمی و روحی مادر و میوه‌ای از شجره مبارکه است. 

وی بیان داشت: تاثیر مادر بر تربیت کودک بسیار مهم است؛ کودک در جسم مادر به مدت ۲۷۰ روز مهمان است. از این‌رو اسلام به مادر نقش اصلی و بی‌بدیل است. 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: این دختران ما مادران فردا هستند پس به رفتار و کردار خود دقت کنند؛ به حجاب و عفاف خودشان دقت کنند تا مولد پاک و باارزش و نسلی موفق باشند. 

آل‌هاشم گفت: در فرهنگ اسلامی باید به نقش مادر توجه شود؛ مادری باید به گونه‌ای باشد که کودک نباید کمبود مادری حس کند. 

وی متذکر شد: ما باید قدردان زنان و مادران و دختران خود باشیم که تربیت نسل دست آنهاست.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر