کد خبر: 174730
A

امام جمعه رشت: درخت تناور انقلاب با خون شهدا آبیاری شد

فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: دشمنان می خواهند با شعار آزادی، عفاف و حجاب را از جامعه ما بگیرند، اما ملت ایران مسلمان و پایبند به آموزه های اسلامی و دینی هستند.

امام جمعه رشت: درخت تناور انقلاب با خون شهدا آبیاری شد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رسول فلاحتی امروز، ۱۵ دی ماه در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از هم وطنان که زائر مزار حاج قاسم سلیمانی بودند، اظهار کرد: دشمنان داخلی و خارجی فکر می کنند که می توانند با چنین اقدامات وحشیانه ای به جمهوری اسلامی ایران صدمه بزنند، اما ایران و ملت ایران مقاوم و مقتدر هستند.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ امام جمعه رشت با اشاره به جنایات داعش در حق مسلمانان، افزود: همه مجامع جهانی جنایت اخیر را محکوم کردند، اما دشمنان اسلام و ایران بدانند که این شهادت ها ملت ما را قوی تر خواهد کرد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه درخت تناور انقلاب با خون مطهر شهدا آبیاری شده و صلابت پیدا کرده است، افزود: ملت ایران هرگز ار راه اسلام و قرآن و انقلاب و ولایت دور نمی شوند و دشمنان با این اقدامات کور خود، مبارزه بی امان جمهوری اسلامی با نظام سلطه و صهیونیسم را تقویت خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به توطئه های نرم دشمنان علیه ملت ایران در کنار جنایت های امنیتی، تاکید کرد: دشمنان می خواهند با شعار آزادی، عفاف و حجاب را از جامعه ما بگیرند، اما ملت ایران مسلمان و پایبند به آموزه های اسلامی و دینی هستند.

وی حجاب را مخالف آزادی زنان ندانست و عنوان کرد: اسلام برای زن ارزش و جایگاه قائل است و با بی عفتی مخالفت می کند؛ البته زنان جامعه ایرانی در همه صحنه های انقلاب و نظام نقش دارند و دوشادوش مردان به پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی در همه عرصه ها کمک می کنند.

آیت الله فلاحتی در ادامه از دولت خواست مهار تورم را در دستور کار قرار دهد و بیان کرد: رهبر انقلاب بارها درباره جلوگیری از رشد نقدینگی تذکر دادند و لذا دولت باید برای مهار تورم، مهار نقدینگی را دنبال کند.

وی با اشاره به حرکت کاهشی تورم در کشور، ادامه داد: اگرچه به نقطه مطلوب در اقتصاد نرسیده ایم، اما حرکت خوبی آغاز شده و دولت در حال پرداخت بدهی های گذشته بدون استقراض از بانک مرکزی است.

امام جمعه رشت تورم را عامل نابسامانی اقتصاد دانست و گفت: تورم و گرانی قیمت ها موجب می شود مردم خدمات عمرانی و اقتصادی دولت را لمس نکنند و لذا دولت در گام نخست، قدرت خرید مردم را افزایش دهد.

وی افزایش قدرت خرید را موجب رونق بازار دانست و تصریح کرد: برای رشد تولید، ابتدا باید بازار رونق بگیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین به مشکل کشاورزان برای فروش برنج تولید شده سال جاری اشاره کرد و متذکر شد: مسئولان نسبت به کشاورزان بی مهری نداشته باشند و با واردات بی رویه برنج، بازار برنج ایرانی را خراب نکنند.

آیت الله فلاحتی از مسئولان مربوطه خواست برنج را مستقیم از کشاورزان خرید کنند و گفت: واسطه‌گران بازار را خراب می کنند و موجب می شوند که کشاورز از تولید خود سود نبرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر