کد خبر: 174805
A

سردار تنگسیری: می‌توانیم کمتر از یک‌سال ۳ ناو رزمی مثل ناو ابومهدی تولید کنیم

سردار تنگسیری: ساخت شناور ابومهدی ۱۵ ماه طول کشید و دومین شناور از این کلاس است و ما در آینده قادریم در کمتر از یک سال ۳ فروند از این شناور را تولید کنیم

سردار تنگسیری: می‌توانیم کمتر از یک‌سال ۳ ناو رزمی مثل ناو ابومهدی تولید کنیم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ صبح امروز مراسم الحاق ناوچه ابومهدی با حضور فرمانده کل سپاه در بندرعباس برگزار شد.

سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم گفت: این الحاق ادامه الحاق‌های یازده‌گانه گذشته و در راستای ادامه تولید قدرت است.

شناور گشتی رزمی ابومهدی المهندس مبتنی بر نیازهای عملیاتی نیروی دریایی سپاه توسط جوانان متخصص داخلی و با همکاری شرکت‌های دانش بنیان طراحی و تولید شده است.

این شناور رادارگریز با بهره‌مندی از چهار موتور دریایی، دارای قابلیت دریانوردی بردبلند با سرعت بالای ۳۷ گره دریایی، و قدرت بالا در مانور است.

قابلیت حمل و فرود و برخواست پهپاد عمودپرواز (VTOL) و امکان پرتاپ پهپاد رزمی در روز و شب از دیگر قابلیت‌های این شناور است. این شناور برای دفاع هوایی و مقابله با اهداف متخاصم، مجهز به سامانه کشف و رهگیری و پرتابگرهای دریاپایه و سامانه‌های خودکار و نیمه خودکار توپ‌های ۲۰ میلیمتر و ۳۰ میلیمتر است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم الحاق ۱۰۰ شناور موشک‌انداز و ناو ابومهدی: این ناو توانایی ۱۴ روز دریانوردی و ۲ هزار مایل دریایی با قابلیت رادارگریز در مقابل رادارهای دشمن را دارد و با ۴ موتور پیش‌رونده قادر است در امواجی در فورس ۶ دریامانی و در فورس ۵ عملیات را انجام دهد و با بدنۀ جدید در داخل کشور طراحی و ساخته شده است.

ساخت شناور ابومهدی ۱۵ ماه طول کشید و دومین شناور از این کلاس است و ما در آینده قادریم در کمتر از یک سال ۳ فروند از این شناور را تولید کنیم

 

شناور شهید ابومهدی المهندس برای انهدام اهداف سطی متخاصم نیز مجهز به پرتابگر موشک‌های کروز سطح به سطح ترکیبی (از ۳۵ تا ۷۵۰ کیلومتر) است. این شناور مجهز به فضای پزشکی و تجهیزات کامل امدادی است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر