کد خبر: 175020
A

نماینده مجلس وعده داد: توقف مازوت‌سوزی نیروگاه شازند حداکثر تا ۳ هفته آینده

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مذاکراتی که با وزیر نفت انجام شده استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند حداکثر تا سه هفته آینده قطع خواهد شد.

نماینده مجلس وعده داد: توقف مازوت‌سوزی نیروگاه شازند حداکثر تا ۳ هفته آینده

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مذاکراتی که با وزیر نفت انجام شده استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند حداکثر تا سه هفته آینده قطع خواهد شد.

«علی‌اکبر کریمی» افزود: در دیداری که با وزیر نفت صورت گرفت به رفتار تبعیض نسبت به مردم با اراک، روستاهای منطقه و شازند در استفاده از سوخت مازوت اشاره شد.

او ادامه داد: گلایه‌مندی که نیروگاه‌های استان تهران و مناطق دیگر از سوخت گاز استفاده می‌کنند اما نیروگاه شازند مازوت می‌سوزاند، مطرح شد و به واقع این انصاف نیست که آلودگی در این سطح تنها گریبان مردم اراک را بگیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر نفت در این دیدار به این نکته پرداختند که در دیگر مناطق کشور نیز به حد ضرورت از سوخت مازوت استفاده می‌شود و وضعیت توزیع سوخت گاز و مازوت را که در کمیته‌ای سه جانبه با حضور وزرای نفت و نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست مورد بررسی قرار می‌گیرد را تشریح کرد.

کریمی عنوان کرد: در ادامه تشریح وضعیت اراک به تعداد ۱۱۴ روز آلودگی این شهر اشاره شد و طبق گفته وزیر نفت، پیشنهاد توقف خط تولید سه واحد از نیروگاه که از سوخت مازوت استفاده می‌شود برای چند هفته باقی مانده از سال به وزارت نیرو و نیز قطع سوخت مازوت در هفته‌های آینده ارایه شد.

او گفت: طبق قول‌های داده شده از سوی وزارت نیرو با توجه به گرمی هوا حداکثر تا سه هفته آینده استفاده از این سوخت حذف می‌شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: وزیر نفت همچنین به موضوع مهم فیلتراسیون و استفاده از سوخت ترکیبی در نیروگاه شازند به عنوان راهکار بلند مدت تاکید کرد که این مورد به عنوان پیشنهاد به وزارت نیرو ارایه شده است.

کریمی تاکید کرد: مطالبه هوای پاک مردم اراک با تمام توان پیگیری می‌شود و امید است که مجموع پیگیری‌ها و اقدامات، اثربخش واقع شود.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۵ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده و آلاینده مسئول در هوای این شهر از ۲۰ آذرماه و با شروع مصرف مازوت از سوی نیروگاه حرارتی شازند، دی‌اکسید گوگرد است.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر