کد خبر: 175225
A

طائب: آمریکا می خواست ما را پای میز مذاکره بکشاند

مشاور عالی فرمانده‌کل سپاه گفت: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند که با ایجاد اغتشاش در کشور، ایران پای میز مذاکره خواهد رفت.

طائب: آمریکا می خواست ما را پای میز مذاکره بکشاند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسین طائب در نشست هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ با دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های استان کردستان که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد خاطره شهدای انقلاب اسلامی؛ به جایگاه و اهمیت علم و دانش اشاره کرد واظهار داشت: علم و دانش در زندگی انسان دارای جایگاه ویژه‌ای است، به طوری‌که راه سعادت، تکامل و راه ساختن را به انسان می‌آموزد.

وی تلاش برای تولید علم در دانشگاه‌ها را ضروری دانست و گفت: دانشجویان باید در رقابت علمی جهانی حضور داشته باشند و افتخارآفرینی کنند.

مشاور عالی فرمانده‌کل سپاه در بخشی دوم سخنان خود به نحوه شکل‌گیری انقلاب اسلامی و مقابله در برابر سردمداران ظلم اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل(ره) به پیروزی رسید و با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری وعده الهی را روی زمین محقق کرد؛زمانی که ایران در استراتژی دو ستونی نیکسون وظیفه ایستادن در برابر شوروی را داشت، با شعار نه شرقی نه غربی در برابر دو ابر قدرت جهان ایستاد و آن وعده الهی که اگر در برابر مستکبران ایستادید شما را یاری خواهیم کردرا به تصویر کشید.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها همواره به دنبال سیطره بر جهان و ظلم و ستم بوده و هستند، خاطر نشان کرد: 248سال پیش 13 مستعمره انگلیس در آمریکا با یکدیگر به وحدت رسیدند و استقلال آمریکا اعلام شد.آمریکایی‌ها به دنبال آن بودند که با قدرت و نفوذ خود ارزش‌های آمریکایی را در جهان تقویت و گسترش دهند.

طائب با ذکر اینکه سران آمریکایی ترویج ارزش‌های دینی و اسلامی را بزرگترین مانع پیشرفت خودشان می‌دانستند، عنوان کرد: آمریکایی‌ها در سند امنیت ملی‌ 2023 خود اعلام کرده که سال 2030سرنوشت آمریکا و جهان مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها معتقد بودند قرن بیست و یکم باید قرن ارزش‌های آمریکایی باشد، ادامه داد: برنامه‌ریزی آمریکایی‌ها این بود تا سال 2025 آمریکا بتواند به دهکده جهانی با کدخدایی خود دست یابد. اما موفق نشد و با شکست, بی‌آبرویی و با روندی نزولی وارد سال 2024شدند.

رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها اذعان داشته که اگر بخواهیم به سال 2023 برسیم، باسه چالش بین‌الملل و شش چالش داخلی مواجه هستیم، اضافه کرد: آنان اعلام کرده که ایران نخستین چالش برای آنان است.

وی گریزی به اغتشاشات سال گذشته زد و اظهار کرد: دشمنان ایران تصورشان این بود که با فشار اقتصادی به مردم و ایجاد آشوب در کشور، امنیت را برهم بزنند و به اهداف شوم خود برسند اما غافل از اینکه ملت ایران حافظ انقلاب هستند.

طائب افزود:آمریکایی‌ها تصور می‌کردند که با تحریم و ایجاد اغتشاشات در کشور،ایران پای میز مذاکره خواهد آمد و بعد امتیازگیری خواهند کرد اما با شکست مواجه شدند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها ناامن‌سازی، ایجاد حسن ناامنی و انشقاق‌سازی نسلی را از اهداف خود در خلق تصویر جدید در ایران قرار داده‌اند، گفت: آنان همواره می‌خواهند با فشار اقتصادی، کشورمان را فلج کنند اما غافل از اینکه ملت ایران توجهی به آنان ندارد.

طوفان الاقصی معادلات آمریکا و اسرائیل را بر هم زد

مشاور فرمانده کل سپاه در بخشی دیگر از سخنان خودبه عملیات طوفان‌الاقصی اشاره کرد و توضیح داد: این حمله طوفانی معادلات آمریکا و اسرائیل را بر هم زد.حماس نقشه و برنامه اسرائیلی‌هابرای تضعیف غزه تا شکست قطعی فلسطینیان را متوجه شده،امروز این جبهه مقاومت آغازکننده حمله است.

وی در بخش پایانی سخنانخود با اشاره به انتخابات امسال، خواستار حضور باشکوه و گسترده دانشجویان و جامعه دانشگاهی در این رویداد شد و گفت:دشمنان با تلاش شبانه‌روزی و تبلیغات دروغین در فضای مجازی دوگانگی در انتخابات و ناامیدی میان مردم را دنبال می‌کنند، مردم‌ مراقب باشند و فریب توطئه آنان را نخورند.

طائب حضور گسترده مردم در انتخابات را به معنای تولید قدرت و شکست و دفع تهدیدات دشمنان دانست و یادآور شد: با این قدرت و انتخاب مسیر درست می‌توانبرنامه تحولی خوبی برای اقتصاد، فرهنگ و آینده کشور ارائه بدهیم.

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر