کد خبر: 175367
A

وزیر کشور: تجمیع تعرفه رأی ۲ انتخابات خبرگان و مجلس برای صرفه‌جویی در چاپ بوده

احمد وحیدی وزیر کشور گفت: تجمیع تعرفه رأی ۲ انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای صرفه‌جویی در چاپ بوده است. احمد وحیدی درباره تجمیع تعرفه رای دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: تعرفه ها یکی نشده است بلکه در واقع این کار برای صرفه جویی در چاپ است. تعرفه رای از وسط دو تا می‌شود و هرکدام به صندوق خود انداخته می‌شود.

وزیر کشور: تجمیع تعرفه رأی ۲ انتخابات خبرگان و مجلس برای صرفه‌جویی در چاپ بوده

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ احمد وحیدی درباره تجمیع تعرفه رای دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: تعرفه ها یکی نشده است بلکه در واقع این کار برای صرفه جویی در چاپ است. تعرفه رای  از وسط دو تا می‌شود و هرکدام به صندوق خود انداخته می‌شود.

امسال برگه رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، تجمیع و در یک برگه ادغام شده است و رأی‌دهنده یک برگه تعرفه دریافت می‌کند که از وسط قابل جدا شدن است. انتهای تعرفه مربوط به انتخابات خبرگان و قسمت بالا مربوط به مجلس شورای اسلامی است.

همچنین دو صندوق در هر شعبه اخذ رای قرار می گیرد. صندوق درب قرمز مختص مجلس خبرگان و صندوق درب آبی مختص انتخابات مجلس است. اما نامزد مجلس باید در تعرفه مجلس و نامزد خبرگان در تعرفه خودش قرار بگیرد.

وزیر کشور در پاسخ به ین پرسش که اگر رای ها در صندوق اشتباهی انداخته شود، آرا باطل می شود؟ گفت: اگر معلوم باشد که رای اشتباه در صندوقی انداخته شده است، می توان آن رای را درست کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر