کد خبر: 178355
A

امام جمعه قم: مردم با شرکت در انتخابات دشمنان را مایوس می‌کنند

سعیدی با تاکید بر این که مردم با حضور پرشور، هدفمند و آگاهانه خود در انتخابات به حفظ آبرو و عزت ملی کمک می‌کنند، گفت: شرکت در انتخابات یکی از شاخص‌های رشد محسوب می‌شود.

امام جمعه قم: مردم با شرکت در انتخابات دشمنان را مایوس می‌کنند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ آیت‌الله سید محمد سعیدی امروز در آیین خطبه‌خوانی خادمان حرم حضرت معصومه (س) که در آستانه عید مبعث در شبستان آیت‌الله خمینی برگزار شد، اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم در تبیین مبعث رسول اکرم (ص) می‌فرماید، خداوند پیامبر را فرستاد تا با تلاوت آیات الهی مردم را تزکیه کند و به آن‌ها کتاب و حکمت بیاموزد؛ بنابراین بعثت و آمدن پیامبر (ص) برای اتفاق‌افتادن تحولی در درون انسان‌ها است.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به اینکه تزکیه کاری ارزشمند و پرثمر و هدفی عالی برای انسان است که اگر انسان به این هدف نائل شود همه خیرات و برکات برای او فراهم خواهد شد، گفت: تزکیه و آموختن کتاب و حکمت همان تحول درونی است که هدف بزرگ انبیای الهی است و انسان برای اینکه به این هدف برسد و عبد خدا باشد باید از پیامبر (ص) اطاعت کند.

امام جمعه قم این همه ظلم، جور و جنایتی که در دنیا اتاق می‌افتد را به‌خاطر عیوب و آلودگی‌هایی که در وجود انسان است دانست و گفت: یکی از فرصت‌هایی که در جمهوری اسلامی ایران به سالم‌سازی انسان و جامعه انسانی و رسیدن به هدف مهم بعثت کمک می‌کند حق رایی است که به مردم داده شده است.

وی و حضور در انتخابات را حق و تکلیف مردم دانست و ادامه داد: مردم با حضور در انتخابات و استفاده از حق رای خود می‌توانند مدیران و مسئولانی را انتخاب کنند که دغدغه‌مند اصلاح امور باشند و اصلاح امور معنوی و اعتقادی جامعه را در کنار اصلاح امور مادی، عمرانی و آبادانی کشور مدنظر داشته باشند.

سعیدی با تأکید بر این که مردم با حضور پرشور، هدفمند و آگاهانه خود در انتخابات به حفظ آبرو و عزت ملی کمک می‌کنند، گفت: شرکت در انتخابات یکی از شاخص‌های رشد محسوب می‌شود و مردم با این کار هم خود و جامعه را می‌سازند و هم دشمنانی که برای تخریب نظام دست‌اندازی کردند را مایوس می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری دلیل انحرافات بعد از رحلت پیامبر (ص) را به میدان نیامدن مردم دانست و گفت: نقش انتخاب صحیح و پایداری و ماندگاری مردم در صحنه بسیار زیاد است و می‌تواند در به ثمر نشستن امور موثر باشد.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه ما باید در انتخابات شرکت کنیم و حیله و مکر دشمن را به خودش برگردانیم، گفت: دشمن با استفاده ابزاری از برخی خواص ناآگاه و تاثیرگذار در جامعه از برخی کاستی‌ها و ضعف‌ها سوءاستفاده می‌کند تا افرادی که ایمان و تعهدشان به نظام و انقلاب سست است را تحت‌تأثیر قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید برای رفع کاستی‌ها در فرهنگ و معیشت مردم بیش از گذشته کار کنند تا هم اعتماد مردم را بیشتر جلب کنند و هم جلوی وسوسه دشمن را بگیرند.

منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر